Juokiasi puodas, kad katilas juodas. Taip galima pasakyti apie nuolatinius vieno politiko teiginius ir bandymus įrodyti, jog rajono vadovai darbo metu vaikšto po parduotuves ir grožio salonus.
Pasirodo, grožio puoselėjimas darbo metu nesvetimas ir valdininkus nuolat fotografuojančio politiko bendražygiams.
Dėl savavališko pasišalinimo iš darbo savo vadovybei turi aiškintis Biržų rajono socialinių paslaugų centro (SPC) atvejo vadybininkė Ingrida Butkevičiūtė. Pasišalinusi iš darbo gerokai prieš pietus ji po pietų į jį sugrįžo su nauja šukuosena ir makiažu.
Rinkimuose dalyvaujanti politikė greičiausiai ruošėsi tą dieną vakare Vabalninke turėjusiam įvykti politinio rinkimų sąrašo narių susitikimui su vietos gyventojais. I. Butkevičiūtė yra politinio komiteto „Biržų atgimimas“ rinkiminiame sąraše. Ji kandidatuoja į Biržų savivaldybės tarybos narius.
Tai jau ne pirmas kartas, kai socialinėje srityje dirbanti I. Butkevičiūtė turi aiškintis dėl pašalinės veiklos darbo metu. Ji aktyviu savo minčių dėstymu darbo metu pasižymėdavo ir socialiniuose tinkluose.
Su veido makiažu ir garbanėlėmis?
Praėjusį ketvirtadienį prieš pietus redakcija gavo informaciją, kad neva viename grožio salone puošiasi Biržų rajono socialinių paslaugų centre dirbanti atvejo vadybininkė Ingrida Butkevičiūtė. Apie tai buvo teirautasi Biržų SPC direktorės Jolantos Jasinskytės.
Paaiškėjo, kad tądien prieš pietus direktorė buvo išvykusi į Vabalninką. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje vyko meistrystės konkursas. J. Jasinskytė jame dalyvavo kaip vertinimo komisijos narė. Grįžusi iš Vabalninko direktorė J. Jasinskytė aiškinosi ją pasiekusią informaciją.
„Ingrida Butkevičiūtė nei žodžiu, nei raštu nesikreipė į mane su prašymu trumpinti darbo laiką ar dirbti ne visą darbo dieną. Į padalinio vadovę ji taip pat nesikreipė, neinformavo Globos centro padalinio vadovės, jog iš darbo pasišalina anksčiau“, – teigė ŠR kalbinta J. Jasinskytė.
Gavus informaciją apie atvejo vadybininkės I. Butkevičiūtės pasišalinimą iš darbo buvo peržiūrėtas įstaigoje esančios vaizdo kameros įrašas. Vaizdo kameros filmuoja SPC padalinio – Globos centro koridorių.
Paaiškėjo, jog I. Butkevičiūtė iš darbo pasišalino 10 val. 56 min. apie tai neinformavusi nei vadovo, nei padalinio vadovo. Į darbo vietą sugrįžo 13 val. 10 min.
Kaip tvirtino mačiusieji, savivaldybės viešosios įstaigos socialinė darbuotoja I. Butkevičiūtė į darbą grįžo su veidą puošiančiu makiažu ir pakeista šukuosena.
Kas bijo saugumo tikslais įrengtų vaizdo kamerų?
Biržų rajono socialinių paslaugų centre iš viso yra 5 vaizdo kameros. Viena iš jų sumontuota „Saulės“ gimnazijos pastate esančio Globos centro koridoriuje. Įrenginys pradėjo veikti nuo vasario 10 dienos.
Pasak SPC vadovės, nuo šių metų sausio 1 d. įstaigoje naujai patvirtintas Vaizdo stebėjimo tvarkos aprašas. „Vaizdo stebėjimo priemonėmis gautų asmens duomenų tvarkymo tikslas – užtikrinti darbuotojų ir klientų saugumą, apsaugoti įstaigos turtą nuo vagysčių ar sugadinimo bei užtikrinti darbų saugos, įstaigos darbo tvarkos, paslaugų teikimo taisyklių laikymąsi“, – sako SPC direktorė.
Darbuotojai, kurių darbo vieta yra įstaigos teritorijoje ir (ar) patalpose, kuriose vykdomas šiame apraše nustatytas vaizdo stebėjimas, turėjo pasirašytinai susipažinti su tvarkos priedu „Informavimas apie darbuotojo vaizdo duomenų tvarkymą“.
Pasak direktorės J. Jasinskytės, Ingrida Butkevičiūtė vienintelė iš Globos centre dirbančių darbuotojų atsisakė pasirašyti, kad ji susipažino su šiuo aprašu.
Atliekamas tyrimas
Penktadienį SPC direktorė J. Jasinskytė raštu sudarė minimo atvejo tyrimo komisiją. Darbuotojos I. Butkevičiūtės paprašyta pateikti raštu paaiškinimą ir nurodyti pasišalinimo iš darbo priežastis.
„Jeigu informacija pasitvirtins, ji traktuojama kaip įstaigos darbo tvarkos taisyklių ir darbo drausmės pažeidimas“, – teigė J. Jasinskytė.
Penktadienį iki vėlyvos popietės I. Butkevičiūtė dalyvavo mokymuose. Skambinant tarnybiniu telefonu ji neatsiliepė.
Politikei ir SPC Globos centro atvejo vadybininkei, dirbančiai su šeimomis, buvo raštu užduoti ŠR klausimai. Jie – apie socialinės darbuotojos I. Butkevičiūtės darbo veiklą vasario 23 dieną, lankytus grožio salonus. Klausta, kokį sprendimą savo atžvilgiu priimtų ji, jeigu būtų įstaigos vadovė.
Perspėjo kolegę, bet ne vadovą
Penktadienį redakcija I. Butkevičiūtės atsakymų į klausimus nesulaukė.
Šeštadienį socialinėje erdvėje I. Butkevičiūtė jau aiškino, ką ji veikė ketvirtadienį darbo metu.
„Taip sutapo, kad darbas, vaiko sveikatos problemos, kirpyklos reikalai supuolė į vieną dieną. Ir tai kažkam užkliuvo… Taip, kartais nutinka, kad per skubėjimą ar kitas užgulusias mintis nespėji, pamiršti perspėti vadovą“,- socialiniuose tinkluose prisipažino Socialinių paslaugų centro Globos centro atvejo vadybininkė.
Pirmadienį I. Butkevičiūtė pateikė paaiškinimą ir „Šiaurės rytams“. Jis buvo jau kitoks.
„Mano darbo specifika tokia, jog ne visą darbo laiką būnama darbo vietoje. Ketvirtadienį mano mažametis vaikas jautėsi nekaip, todėl liko namuose. Kai jis man parašė žinutę, jog pasijuto prasčiau, būdama atsakinga mama, grįžau namo pasižiūrėti, kokia yra situacija. Buvau labai susirūpinusi, todėl apie išvykimą informavau vyriausiąją vadybininkę. Kiekvienas, turintis vaikų, matyt, elgtųsi taip pat. Kartais tiesiog renkiesi prioritetus. Šiuo atveju mano prioritetas – vaiko sveikata. Taip pat turėjau darbinių reikalų, kuriuos sutvarkiusi pietų laiką buvau paskyrusi apsilankymui kirpykloje“,- savo atsakyme teigė I. Butkevičiūtė.
Socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Jasinskytė pirmadienį tvirtino, kad apie tai, jog Ingrida Butkevičiūtė informavo atvejo vadybos koordinatorę (atvejo vadybininkę) girdinti pirmą kartą. Šios darbuotojos pareigybės aprašyme nėra nurodyta koordinuoti, ar globos centro padalinio darbuotojai laikosi darbo tvarkos taisyklių. Ši darbuotoja atlieka visai kitokias pareigybės aprašyme numatytas funkcijas.
Pasak direktorės, remiantis centro darbo tvarkos taisyklėmis darbuotojas privalo laikytis darbo tvarkos, darbo pareigų (nustatytos darbo laiko trukmės, visą darbo laiką skirti darbui) ir tarnybinės etikos bei atvykti į darbą ir išvykti iš darbo nustatytu laiku.
„Apie neatvykimo laiku faktą ir priežastis (dėl ligos ar kitų pateisinamų priežasčių) privalo informuoti centro direktorių arba savo tiesioginį (padalinio) vadovą. Darbuotojai, išvykdami iš centro darbo tikslais, turi apie tai informuoti savo tiesioginį (padalinio) vadovą ir nurodyti išvykimo tikslą bei numatomą trukmę. Norėdami išvykti ne darbo tikslais, darbuotojai turi gauti tiesioginio (padalinio) vadovo leidimą. Darbuotojas išvykti iš centro nepasibaigus darbo laikui (išskyrus pietų pertrauką) gali tik gavęs tiesioginio (padalinio) vadovo leidimą“, – teigė J. Jasinskytė.