Antradienį per Žolinę didelės iškilmės vyko Nemunėlio Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Progos buvo kelios.
Tikintieji ne tik susirinko atšvęsti vieną didžiausių bažnytinių švenčių. Čia pirmą kartą patarnavo į Biržų parapiją atkeltas vikaras Raimundas Zimka. Jis pašventino atkurtas ir bažnyčiai padovanotas procesinių vėliavų, saugomų Bažnytinio paveldo muziejuje, kopijas.
Šios vėliavos su kitomis bažnyčioje esančiomis pirmą kartą buvo nešamos iškilmingoje procesijoje, kurioje dalyvavo gausus tikinčiųjų būrys.
Senosios bažnytinės procesijos vėliavos buvo pagamintos prieš 100 metų. Po Pirmojo pasaulinio karo buvo atstatoma Nemunėlio Radviliškio katalikų bažnyčia. Tuo pat metu parūpinti ir liturginiai bažnytiniai reikmenys.
Praėjusių metų liepos 4 dieną Vyskupo sprendimu senosios procesijų vėliavos buvo paimtos ir išvežtos saugoti į Bažnytinio paveldo muziejų. Tais pačiais metais miestelio bendruomenės narys Evaldas Timukas susisiekė su įvairių vėliavų ir kitos atributikos gaminimu užsiimančiais meistrais. Jis užsakė pagaminti išvežtųjų vėliavų kopijas.
Metus užtruko, kol vėliavos buvo atkurtos pagal esamus originalus. Meistrams teko lankytis muziejuje, apžiūrėti, fotografuoti ir daryti brėžinius pagal esamas vėliavas, derinti spalvas, papuošimus, po to siuvinėti. Medžiagą – brokatą – teko siųsti iš užsienio.
Procesinėse vėliavose yra vaizduojamos Švenčiausios Mergelės Marijos monogramos.
Bibliotekininkas, muziejininkas Evaldas Timukas džiaugėsi, kad pavyko atkurti ir bendruomenei padovanoti tokį svarbų dalyką. Jis neslėpė, kad vėliavų kopijos kainavo apie 2000 eurų jo asmeninių lėšų. Tačiau pinigų jis nesureikšmina.
„Man svarbiausia, kad tai, kas svarbu mums, tikintiesiems, atitektų bendruomenei“,- kalbėjo parapijos mecenatu tapęs E. Timukas.