Kas padeda paryškinti veido bruožus, užmaskuoti tai, ko nenorime rodyti, sukurti reikiamą nuotaiką, suteikti veidui gaivumo ar išbaigti net sudėtingiausią įvaizdį? Žinoma, kalbame apie jo didenybę makiažą.
Regis daugeliui toks paprastas ir suprantamas procesas kaip dažymasis visgi gali būti ir ne taip lengvai įkandama užduotis. Jau nekalbant apie tai, kad nevykęs makiažas gali sugadinti ne tik bendrą vaizdą, bet ir šventę, susitikimą ar tiesiog darbo dieną. Taigi pakalbėkime apie mažas, tačiau labai svarbias sėkmingo makiažo paslaptis.
Geras pasiruošimas – pusė darbo
Labai svarbus ir elementarus, tačiau dažnai pamirštamas žingsnis atliekamas dar prieš patį makiažą. Tai – tinkamas veido paruošimas. Makiažas atliekamas ant švaraus veido, tad būtina jį visų pirma nuprausti ir nuvalyti jam tinkamomis priemonėmis. Prieš proginį makiažą pravartu naudoti šveitiklį ar kitą odai pritaikytą priemonę, pašalinančią negyvas ląsteles ir užtikrinančią geresnį padengimą.
Tuomet veidą svarbu sudrėkinti. Tam galite naudoti serumą, ampules arba užsidėti lakštinę kaukę, – svarbu, kad priemonė odą prisotintų drėgmės. Kitas žingsnis – tinkamas kremas, padėsiantis tą drėgmę „užfiksuoti“. Na, o toliau leiskite visoms priemonėms gerai įsigerti, ir jau bus galima pereiti prie paties makiažo.
Iš didelės įvairovės išsirinkite tinkamai
Makiažo priemonės – ta sritis, kurioje įvairovės tikrai netrūksta. Tai džiugina, bet tuo pačiu ir atneša iššūkių. Tad kaip pasirinkti tinkamai, kad makiažas pavyktų?
Žinoma, visų pirma rinkitės kokybiškus produktus. Tokios makiažo priemonės nekenkia odai, antakiams ir blakstienoms, o priešingai – prisideda prie jų puoselėjimo ir geros išvaizdos. Jos taip pat ilgai išlieka ir suteikia būtent tokį efektą, kokį ir žada.
Kitas svarbus niuansas – būtinai atsižvelkite į tai, kokiai progai, kokioms aplinkybėms ir kokiam įvaizdžiui makiažas bus skirtas, ir priemones atsirinkite pagal tai. Sakykime, jei tai šventinis, vakarinis makiažas, galbūt norėsis ryškių šešėlių, lūpdažio, blizgučių, ryškesnio kontūravimo, galbūt priklijuotų blakstienų ar kitų ryškių, dekoratyvių detalių. Tuo tarpu dieniniam makiažui, skirtam darbui biure, dalykiniams susitikimams tokie dalykai absoliučiai nebus tinkami.
Gali būti, jog kasdienėms veikloms norėsis lengvų, šviesą atspindėsiančių, gaivumo įspūdį sukursiančių bei šviesių spalvų suteiksiančių priemonių. Jei keliaujate, užsiimate aktyviomis veiklomis, makiažas greičiausiai apskritai bus minimalus: lengvas kremas su spalva, kreminiai skaistalai, lūpų blizgesys. Na, o jei gresia pavojus sušlapti arba pakliūti į ekstremalesnes oro sąlygas, galbūt vertėtų atkreipti dėmesį į vandeniui atsparias priemones.
Galiausiai, atsižvelkite į savo odos ir veido bruožų ypatumus. Juk makiažas turi tikti konkrečiai jums. Taigi rinkitės jūsų odai tinkamą makiažo pagrindo atspalvį ir jos tipui pritaikytą priemonę. Tačiau būtinai pritaikykite spalvas, – tinkamai parinktos makiažo priemonių spalvos leis jums tiesiog sužibėti. Jei esate švelnių bruožų, šviesaus gymio, reikėtų atsargiau eksperimentuoti su tamsiomis, ryškiomis spalvomis, ir atvirkščiai – tamsiam gymiui, ryškiems bruožams švelnios spalvos gali būti nepakankamos. Tačiau tą atrasite tik bandymų keliu, tad nebijokite mėginti.
Kur reikmenis laikyti ir kaip juos prižiūrėti?
Žinoma, norint atlikti gerą makiažą svarbu atsižvelgti ir į daugiau niuansų. Vienas jų – tinkama priemonių priežiūra ir laikymas. Taigi nenaudokite pasibaigusio galiojimo priemonių, kurios ne tik nebesuteiks norimo efekto, bet dar ir pakenks. Šepetėlius, kempinėles būtinai reguliariai plaukite, valykite ir atnaujinkite.
Taip pat svarbu makiažo priemones laikyti taip, kad jų nepažeistumėte ir viską, ko jums reikia, lengvai rastumėte. Tai ypač svarbu keliaujant ar pasiimant priemones su savimi. Todėl talpi, patogi ir ilgaamžė kosmetinė yra tiesiog būtina. Nepagailėkite laiko jai išsirinkti – tai išties svarbi investicija.