Visi esame girdėję apie masonus, žinome, kad tokia draugija egzistuoja, bet vargu ar kas pažįsta nors vieną tikrą šios laisvųjų mūrininkų ložės narį.
Panašiai yra ir su Vabalninke veikiančių neformaliu futbolo fanų klubu, veikiančiu bene nuo 1988 metų.
Nepabūgęs iš bičiulių gauti raudonos kortelės, klubo paslaptis sutiko praskleisti vienas jo įkūrėjų vabalninkietis Adolfas Rinkūnas.
Anot A. Rinkūno, klubo nariui privalomi du dalykai – aistra futbolui bei ryšys su Vabalninku. Nebūtinai žmogus turi būti iš čia kilęs ar gyvenantis – pakanka, kad jis čia turi giminių, dirba ar yra dirbęs, ar kitaip surištas su šiuo kraštu.
Klubas aktyviai veikia kas dveji metai, nes pasaulio ar Europos futbolo čempionatai vyksta kas ketveri metai, o tarpas tarp jų yra dveji.
Pasak A. Rinkūno, bendraminčių veikla prasideda nuo pirmųjų rungtynių ir vyksta visą mėnesį, kiek tęsiasi čempionatas, – rengiamas totalizatorius, kur spėjami varžybų nugalėtojai ir įvarčiai.
Viskas registruojama ir čempionato pabaigoje išrenkamas totalizatoriaus laimėtojas.
Šį darbą organizavo dabar Panevėžyje gyvenantis buvęs vabalninkietis Valentinas Masilionis. Anot A. Rinkūno, klubo veikloje mielai dalyvauja jo pirmųjų dalyvių vaikai ir anūkai, todėl reikia tikėtis, kad ši graži futbolo tradicija gyvuos ilgai.
Šiais metais geriausiu spėjiku tapo mokytojas ir tautodailininkas Vidas Jatulevičius.
Praėjusį sekmadienį, kai visas pasaulis apsėdęs televizorius, barus ar lauko ekranus stebėjo Anglijos ir Ispanijos futbolo rinktinių finalinę dvikovą dėl Europos čempionų vardo, tą patį darė ir Rinkūnų sodyboje Vabalninke susirinkę vyrai.
Pasak šeimininko, finalo dieną, pasidalinę į dvi komandas, bendraminčiai sužaidė tarpusavio futbolo rungtynes Vabalninko parko aikštelėje.
Varžybos baigėsi taikiu rezultatu 1:1, todėl teko mušti baudinius.
Vyrai aplankė Vabalninko kapines, uždegė žvakutes ant jau Amžinybėje esančių klubo narių kapų. Jais buvo Vabalninko seniūnas Steponas Gudas, Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos direktorius Laimutis Štirvydas ir kiti.
Vėliau kompanija sodyboje statė palapinę, ruošėsi vakariniam finalinių varžybų dideliame ekrane žiūrėjimui ir vakarojimui.
Nepamirštos buvo ir nacionalinės tradicijos, saikingai vartota Rinkuškių tradicinių amatų centro produkcija.
Anot A. Rinkūno, šiais metais totalizatoriuje dalyvavo 28 futbolo entuziastai iš Biržų rajono bei Panevėžio, Rokiškio, Vilniaus, Kauno.