Biržietė, kuri dėl savo mažametės dukros traumos kreipėsi į medikus, realios pagalbos sulaukė tik po šešių valandų. Medikai linkę viską pateisinti žmogiškomis klaidomis. Tik ar tikrai poliklinikos darbuotojai atliko viską, kas priklauso mediko profesijai?
Srautų niekas nereguliavo
Traumą patyrusios mergaitės mama dabar gailisi, kad pirmadienį nuo ryto kreipėsi į Biržų savivaldybės polikliniką. Jos įsitikinimu, būtų buvę lengviau pakentėti iki 14 valandos ir iškart kreiptis į Biržų ligoninės priimamąjį. Tokiu atveju būtų mažiau reikėję nervintis laukiant prie gydytojų durų ir vaikštant nuo vieno kabineto prie kito.
Biržietė pedagogė pasakojo, kad pirmadienio ryte ji su mažamete dukryte atvyko į Biržų polikliniką. Jai labai skaudėjo lūžęs mėlynuojantis rankos pirštas.
Kai poliklinikos prieduryje joms pamatavo temperatūrą, liepė eiti į Chirurgijos kabinetą. Niekas neperspėjo, kad reikia užsiregistruoti.
Moteris sako supratusi, kad iš karto jų nepriims, reikės palaukti, nes prie Chirurgijos kabineto laukė nemažai žmonių. Tik ją labai nustebino tai, kad poliklinikos chirurgų darbo valandos nurodytos nuo 8 valandos, o žmones su talonais pradėjo priiminėti nuo 9.30 val.
„Darbo grafikas ant durų kabo vienas, o dirba visai kitas gydytojas. Stebuklų laukas“, – stebėjosi moteris.
Žmonių buvo daug. Vienu metu prie kabineto buvo jų gal dešimt. Akivaizdu, kad gausių srautų šiuo karantino laikotarpiu niekas nereguliavo.
Motina du kartus buvo įėjusi į Chirurgijos kabinetą, sakė, kad vaikas patyrė traumą. Jai buvo pasakyta sėdėti už durų ir laukti.
Mažų mažiausiai netvarka
Kai mama su skausmą kenčiančia mergyte apie 12 valandą pateko į chirurgo kabinetą, gavo siuntimą rentgeno nuotraukai. Jis buvo išrašytas gydytojo D. Čiuplinsko vardu, nors dirbo R. Janulaitis.
Moteriai tai pasirodė keista, nes juk siuntimas yra dokumentas. Ar jis gali būti pasirašomas kito mediko vardu?
Kai mama su dukryte nuėjo į ligoninės konsultacijų polikliniką, ten dirbančios moterys kompiuteryje vis nerado siuntimo. Laukė, kol jis sistemoje pasirodys. Paskui paaiškėjo, kad jis išrašytas visai kitos mergaitės vardu ir pavarde.
Ligoninės konsultacijų poliklinikos darbuotoja liepė joms grįžti į poliklinikos Chirurgijos kabinetą. Mama džiaugėsi dėl vieno – kad dukrai skauda ne koja, o ranka, nes nežinia, kaip ji būtų galėjusi tiek vaikščioti.
Mama su dukryte grįžo į polikliniką aiškintis, kodėl siuntimas išrašytas ne tuo vardu. Bet pakliuvo į pertraukėlę. Vėl prie kabineto turėjo laukti, kol bus parašytas siuntimas dukros vardu.
Kai buvo išrašytas tinkamas dokumentas, teko motinai su dukra pastovėti eilėje prie rentgeno. Po to – laukti, kol bus aprašyta rentgeno nuotrauka.
Po to jos keliavo pas ligoninėje dirbantį traumatologą-ortopedą konsultacijai. Vos užėjus į gydytojo kabinetą jis buvo iškviestas į ligoninės priimamąjį – ten buvo konsultuojamas patyręs kaulų lūžį pacientas. Pastarajam buvo pirmenybė, nes jis anksčiau nei mama su dukra kreipėsi į ligoninės priimamąjį.
Po ortopedo apžiūros gipso langetė vaikui ant lūžusio pirštuko buvo uždėta 14.30 valandą.
„Vaikui – pamokos, man – darbas. Vaikas nevalgęs. Niekam nebuvo įdomu, kad tiek laiko laukėm“, – išgyveno jaunosios pacientės mama.
Pedagogė įsitikinusi, kad tai, kaip pirmadienį buvo dirbama poliklinikoje, jos manymu, yra mažų mažiausiai „betvarkė“. Taip, jos įsitikinimu, neturėtų būti.
Ji dėkinga šeimos gydytojai, Biržų poliklinikos direktoriaus pavaduotojai Jurgitai Augustinavičienei, kuri nuėjusi į Chirurgijos kabinetą paspartino procesą, jog būtų greičiau išrašytas siuntimas rentgeno nuotraukai.
Geriau nesikreipti į polikliniką?
Biržų rajono savivaldybės poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas šią savaitę atostogauja.
Jį pavaduojanti gydytoja J. Augustinavičienė, paklausta korespondentės apie minėtą situaciją, aiškinosi, kodėl taip įvyko.
Iš pradžių medikei buvo pasakyta, kad problema kilo dėl pirmadienį strigusios registracijos sistemos. Vėliau paaiškėjo kita tiesa.
„Ligonę chirurgai priėmė 11.50 valandą. Siuntimą Chirurgijos kabinete rentgenui išrašė ne tuo vardu, tai žmogiška klaida. 12.45 valandą mergaitei buvo atliktas rentgenas. 14 valandą pacientę jau buvo apžiūrėjęs gydytojas O. Kvedaravičius“,- kalbėjo J. Augustinavičienė.
Medikė sakė, kad per dieną ir labai trumpais tarpais Chirurgijos kabinete dirba trys gydytojai. Tad gali būti, kad vienas atliko apžiūrą, o kito vardu buvo parašytas siuntimas rentgenui. Todėl ir pavardė buvo ne to gydytojo, kuris apžiūrėjo.
„Moteris buvo neužsiregistravusi pas gydytoją. Kai jai vaikų konsultacijoje padavė vaiko kortelę, ji turėjo pirmajame aukšte registratūroje užsiregistruoti pas chirurgus. O Chirurgijos kabineto seselė kvietė tik pagal tuos sąrašus, kurie užsiregistravę. Pirmadienį ir taip poliklinikoje chaosas, daug žmonių,“- kalbėjo J. Augustinavičienė.
Gydytoja svarstė, kad visi dirbame ir visi klystame, tačiau sakė, kad jai dėl susidariusios situacijos nemalonu ir ji norinti atsiprašyti pacientės.
„Mamą pateisinu. Kai vaikui skauda, viską suprantu. Aišku, tai mūsų įstaigos, o gal ir abiejų įstaigų klaidos“, – kalbėjo medikė.
Paklausta, ar panašiu atveju geriausia kreiptis pagalbos ne į polikliniką, o laukti popietės, kad galėtum vykti į ligoninės priimamąjį, J. Augustinavičienė pripažino, kad gal taip būtų net ir geriau.
„Šiuo atveju reikėjo traumatologo, o jie dirba ligoninėje. Dabar sudėtinga su tais siuntinėjimais, kai stringa sistemos ir kita“,- kalbėjo poliklinikos direktoriaus pavaduotoja.