Biržiečiai medikai kalba ir apie meilę tėvams užgožiantį rūpestį šunimis.
Vyraujantys karščiai didina pavojų žmonių sveikatai ir tampa papildomu iššūkiu skubią pagalbą teikiantiems medikams. Jiems renka dirbti padidintu krūviu ne tik dėl iškvietimų skaičiaus. Nepaisant oro temperatūros, turinčios įtakos ir pačių medikų ištvermei, greitosios pagalbos medikai turi dirbti ir kaip jėgos sportininkai. Kai kuriais atvejais jiems tenka į pagalbą kviestis gelbėtojus.
Šios savaitės pradžioje medikams ugniagesiai gelbėtojai padėjo du kartus. Trečiadienį jie iš gyvenamojo būsto išnešė ir į greitosios pagalbos automobilį įkėlė sunkiasvorį ligonį.
Gelbėtojų pajėgų medikams prireikė ir ketvirtadienio naktį. Apie 2 valandą jiems ligonį teko nešti Žemaitės gatvėje.
Tačiau gelbėtojai kviečiami ne visada – ši tarnyba negali dirbti budinčių medikų režimu. Greitosios pagalbos tarnybos (GMP) medikams ligonius nešioti tenka kone kiekvieną budėjimą. Ypač sunkus iššūkis žmogų gabenti daugiabučių namų laiptais. Šią pareigą dažniausiai tenka atlikti GMP vairuotojui ir slaugytojai.
„Iš ligonio artimųjų pagalbos sulaukiame nedažnai. Laiptinėse ligonių kaimynai neretai yra senyvi žmonės“, – sako Biržų poliklinikos GMP poskyrio administratorė Zita Burbulienė. Anot medikės, vyrauja požiūris, kad ligonio gelbėjimas yra tik medikų pareiga. Tokia nuostata yra ir už GMP darbą atsakingose šalies institucijose.
Medikams sakoma, kad ligonio gabenimą jie turi susiorganizuoti patys. Ekstremaliomis sąlygoms dirbantys GMP medikai neturi ir teisės išeiti anksčiau į užtarnautą poilsį, kai tą gali daryti policijos pareigūnai, ugniagesiai.
Pasak Z. Burbulienės, ir toliau stebina artimųjų požiūris į rūpestį senais tėvais. Kituose miestuose ar šalyse gyvenantys vaikai gimdytojais rūpinasi telefonu. Pavyzdžiui, kviečia nuvykti pažiūrėti, ar viskas gerai mamytei (tėveliui), nes vaikams… neramu. Pasak medikės, artimieji „dirba“ nuotoliniu būdu.
„Matome, kaip žmonės iš ryto vedžioja šunis. O kad babytę ar senelį vedžiotų, nebepamatysi“, – kalba greitosios pagalbos medikė Z. Burbulienė apie rūpesčio artimais žmonėmis stoką.