Kone prieš mėnesį UAB „Biržų vandenys“ per įvairias visuomenės informavimo priemones paskelbė, jog kviečia legalizuotis visus, kurie yra neteisėtai prisijungę prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tinklų.
Skelbtame pranešime buvo nurodyta, kokie atvejai laikomi savavališku prisijungimu ir ką daryti, jei jus ima kamuoti sąžinės priekaištai ir jūs ketinate šį reikalą įteisinti. Suskubus „prisiduoti“ iki rugpjūčio pabaigos ir nustatyta tvarka atlikus visus nurodytus darbus, vandens grobstytojas ar nuotekų gamintojas yra amnestuojamas, jam tik reikės susimokėti už praėjusius tris mėnesius. Nemalonu, bet ką padarysi.
Išaušo rugsėjo pirmoji, ir legalizacijos aktas nustojo galioti.
Pasak UAB „Biržų vandenys“ direktorę pavaduojančios Jolitos Zalinkevičės, beveik per mėnesį rajone atsirado 21 vartotojas, panoręs tapti teisėtu UAB „Biržų vandenys“ klientu. Tarp jų yra ir juridinių asmenų. Vadovė neįvardijo, kokios tai kompanijos, – anot jos, tai smulkios įmonės.
Bendrovės atstovės nuomone, tai nedidelis skaičius, todėl dar turėjo likti piliečių, neatsiliepusių į šį kvietimą.
Geranoriškumo metas baigėsi, atėjo laikas represijoms. Anot J. Zalinkevičės, įmonė ir toliau ketina aktyviai dirbti, ieškodama nelegalių prisijungimų ir siekdama mažinti patiriamus nuostolius. Į pagalbą bus kviečiamas ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.
Suradus neteisėtą prisijungimą vartotojui bus išrašyta sąskaita už įmonės patirtus nuostolius, kaip reglamentuota teisės aktuose. Sumos dydis priklausys nuo prisijungimo vamzdyno diametro. Kukliausiais skaičiavimais, už neteisėtą prisijungimą prie nuotekų tinklų suma prasidės nuo 700 Eur.
J. Zalinkevičė neabejojo, kad nemažai tokių atvejų nagrinėjimas persikels į teismus, tačiau sakė, jog įmonė yra tam pasiruošusi ir jokių išlygų grobstytojams nebus.