Dėl smarkiai išaugusių gamtinių dujų kainų veiklą laikinai stabdo Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“. Preliminariai planuojama, kad įmonė nedirbs iki gruodžio, tačiau veiklos atnaujinimas siejamas su galimais pokyčiais dujų ir trąšų rinkose.
Tačiau įmonė buvo ir stambus angliarūgštės tiekėjas. Anglies dioksidas, arba angliarūgštė, plačiai naudojama įvairiose pramonės srityse, tarp jų ir maisto pramonėje. Viešojoje erdvėje pasklido nuogąstavimų, kad sustojus „Achemai“ rinkoje gali pritrūkti šios medžiagos arba kilti jos kaina. O angliarūgštė yra būtina gaminant alų – tiek gamybos procese, tiek jo perpylimui ar išpilstymui.
Tokia naujiena paskatino kreiptis į TŪB „Rinkuškiai“ vadovą Rimantą Čygą – klausti, ar angliarūgšties stoka neatsilieps Biržų alaus flagmanui. R. Čygas nuramino, kad „Rinkuškiai“ angliarūgštę perka iš kito tiekėjo, pastarasis kol kas jokios žinios apie pokyčius neatsiuntė. Vadovo nuomone, anglies dioksido nepritrūks, tačiau jo kaina gali kilti, kaip kyla visų medžiagų ir komponentų kainos.
Su UAB „Biržų alus“ direktoriumi Juozu Narinkevičiumi susisiekti nepavyko. Telefonu atsiliepusi moteris sakė, jog direktorius atostogauja ir bus tik kitą savaitę. Anot pašnekovės, iš kur perka angliarūgštę įmonė, atsakyti gali tik direktorius.
Teisybės dėlei reikia pastebėti, kad angliarūgštė naudojama ir medicinoje, limonadų ir vaisvandenių gamyboje, metalų suvirinime ir kitose srityse. Tačiau pirmiausia viešoji erdvė sunerimo dėl alaus. Štai kokiam produktui yra jautriausia lietuvio siela.