Pastarosiomis dienomis Biržų rajono savivaldybės ekologė Jurgita Bruniuvienė džiaugiasi, Antano Dauguviečio parke girdėdama ir matydama ten apsigyvenus retus paukščius.
Pasak ekologės, tai rodo, kad parkas yra tinkama vieta veistis šiems skraiduoliams.
J. Bruniuvienė sako praėjusiais metais girdėdavusi nedrąsų, tylų paukščio giedojimą.
Ji nebuvo tikra, ar tai gali būti geninių veislės paukštis – grąžiagalvė.
Tačiau šiemet toje pačioje vietoje šio paukščio čeksėjimą išgirdo jau garsų ir drąsų. Tapo akivaizdu, kad jis čia gyvena ir netgi peri.
Grąžiagalvė apsistojusi šalia pušyno, kur yra vaikų žaidimų aikštelė. Toje vietoje yra iškelta ir nemažai inkilų.
„Esame įpratę matyti genius baltos – juodos – raudonos spalvos. O grąžiagalvė yra pilka kaip kerplėša. Ji peri vėliau nei kiti paukščiai. Be to, „užgyvena“ svetimus lizdus – inkilus, uoksus“, – pasakojo J. Bruniuvienė.
Pašnekovė minėjo, kad grąžiagalvės balsą yra daug kas girdėjęs. Garsas yra nemalonus, jį girdėdami žmonės jaučiasi nejaukiai.
Ekologė stebi ir A. Dauguviečio parko nendrynuose apsigyvenusį retą paukštį – nendrinę vištelę. Paukštis yra nedidelis, juodas, raudonu snapu. Galva nuleista, o uodega pakelta.
„Paukštis mėgsta apžėlusias pakrantes. Apaščios upė ir Kilučių ežeras jiems tinkami“, – kalbėjo Jurgita Bruniuvienė.
Ekologė pastebėjo, kad Apaščios upėje, parko teritorijoje, peri didysis baublys. Taip pat parko eglyne girdimas mažiausias paukštis Europoje – paprastasis nykštukas.
„Prieš dvejus metus parke teko matyti žvirblinę pelėdą, bet ji neprigijo. Jos išrankios ir ilgai renkasi vietas, kur apsistoti“, – sakė ekologė.