Liepos pabaigoje su Biržų kultūros centro ansambliu „Šaltinis“ panoro susitikti lietuvių etnomuzikologė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tautosakos archyvo skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja Austė Nakienė. Ji atvyko iš Pasvalio krašte vykdomos ekspedicijos, tyrinėjančios lietuvių muzikos kaitą XX-XXI a., renkančios medžiagą apie liaudies tradicijų tęstinumą, folkloro judėjimą.
Mokslininkę sudomino faktas, kad ansamblio įvairiapusė veikla apima kelis dešimtmečius, kad jo įkūrėjos ir vadovės Marijos Peikštenienės kūrybinį kelią tęsia dabartinė jo vadovė, pirmtakės dukra Lina Januševičienė.
Šioji plačiai papasakojo apie ansamblio repertuarą ir jo kaitą, apie susiklosčiusias gražias meilės dainai ir dainavimo, kaip saviraiškos ir bendrystės, puoselėjimo tradicijas.
Ansamblis padainavo liaudies ir XX a. antroje pusėje muzikos kūrėjų sukurtų dainų pagal biržiečių ir kitų eiliuotojų kūrybą. Savitoje ansambliečio sodyboje prie ežero virš išlakių medžių ir bangų skriejo vyrų ir moterų kartu atliekamos dainos, vyrų ansamblio melodijos ir populiarėjančio Linos ir Rihardo dueto subtilūs sąskambiai.
Viešnia Austė ne tik filmavo koncertą. Ji taip pat įrašė savo interviu su ansambliečiais. Kiekvienas papasakojo apie ryšį su Biržų kraštu, apie pomėgį dainuoti, apie jausenas ansamblyje „Šaltinis“. Interviuerę domino repertuaro parinktys, ansambliečių, kilusių iš kitų regionų, adaptacija lingvistine ir kultūrine prasmėmis.
Austė Nakienė padovanojo ansambliui keletą leidinukų. Vienas iš jų ,,Lietuvių dainos JAV, įrašytos Elenos Bradūnaitės (1972)“ galbūt paskatins ansambliečius užtraukti dainų, kadaise dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių lydėjusių tėvynainius į tolimus kraštus.
Austės Nakienės filmuota ir įrašyta medžiaga bus saugoma Tautosakos archyve, naudojama kaip mokslinio tyrinėjimo šaltinis.