Praėjusią savaitę Lietuvos Geologijos tarnybos specialistai, vykdydami valstybinį aplinkos kraštovaizdžio monitoringą, atliko stebėjimą Biržų rajone, karsto regione. Jie aiškinosi, kiek nuo praėjusio pavasario Biržų rajone atsirado naujų karsto įgriuvų ir kaip pasikeitė jau buvusios. Stebėjimui buvo naudoti ir dronai, kurie galėjo priskristi prie smegduobių net sunkiai pasiekiamose vietose.
Tarnybos inžinerinės geologijos skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Mikulėnas sakė, kad šių metų pradžia pasižymėjo tuo, jog Biržų rajone atsivėrė dvi didžiulės karsto įgriuvos Užubaliuose ir Šlepščiuose. Vėliau nuo pavasario iki rudens atsirado vos kelios nedidelės karsto įgriuvos.
Karajimiškio kaimo lauke aptikta šulinio tipo nedidelė įgriuva. Leitiškių kaime nedidelė smegduobė atsirado dirbamo lauko kampe. Šį pavasarį tame pačiame lauke viena jau buvo pastebėta, dabar čia bus jau dvi įgriuvos.
Latveliškio kaime pastebėta irgi nedidelė karsto įgriuva. Manoma, kad ateityje ji gali didėti. Dar viena šulinio tipo smegduobė, kurios skersmuo siekia 0,5 metro, pastebėta netoli Geologų duobės ariamoje žemėje.
Geologai netoli Juodupės aptiko du greičiausiai pavasarį atsiradusius 5 metrų skersmens nedidelius įdubimus pievoje. Tą vietą medžiotojai vadina „klebono krūmais“. Šalia aptikta dar viena šulinio tipo įgriuva. Manoma, kad ir ji atsivėrė pavasarį.
Pasak geologų, lyginant su praėjusiais metais, karsto įgriuvų Biržų rajone užfiksuota nedaug. Tai galėjo lemti šie sausi ir nelietingi metai.