Farmacijos įstatymas nuo liepos 1 dienos nebeleidžia farmakotechnikams (vaistininkų padėjėjams) dirbti vieniems be vaistininko. Dėl to vaistinėms tenka peržiūrėti vaistininkų ir galimai pačių įstaigų darbo laiką.
Vaistinėje turi būti vaistininkas
Antradienį Seime pritarta Farmacijos įstatymo pataisoms. Pakeitimai įsigalioja šių metų liepos 1 d. Juose įtvirtinta, kad vaistinės patalpose darbo laiku turi dirbti bent vienas vaistininkas, išskyrus miestus, turinčius mažiau kaip 3 tūkst. gyventojų, ir kaimo gyvenamąsias vietoves. Jose be vaistininko gali dirbti vaistininko padėjėjas (farmakotechnikas), nuotoliniu būdu prižiūrimas vaistininko.
Tokia išimtimi Biržų rajone gali naudotis tik Vabalninke esanti „Benu“ vaistinė.
Tuo metu kone visos Biržų mieste veikiančios vaistinės susiduria su darbo organizavimo iššūkiais. Kadangi farmakotechnikai nebegali dirbti vieni, tai keičiasi nuolat darbo vietoje privalančių būti vaistininkų darbo laikas. O vaistininkų, kaip žinia, trūksta, todėl jie gali rinktis palankesnes darbo sąlygas, tuo keldami galvos skausmą vaistinių tinklų ir jų padalinių vadovams.
„Gintarinėje“ – atsisveikinimo nuotaika
Redakcijos žiniomis, įstatymo pataisos bent jau kol kas neliečia vienos iš Biržuose veikiančių dviejų „Gintarinių vaistinių“. Čia dirba dvi vaistininkės ir viena farmakotechnikė.
Tuo metu kitoje „Gintarinėje vaistinėje“ situacija sudėtingesnė. Čia dirbo vaistininkė, farmakotechnikė ir konsultantė. Tačiau didelį darbo stažą turinti farmakotechnikė, kuriai įstatymas nebeleidžia vaistinėje dirbti vienai, iš darbo išeina. Renkasi užtarnautą poilsį.
Kas dirbs sekmadienį?
Iš Biržuose veikiančių trijų „Benu“ vaistinių sekmadieniais dirba tik esanti Vabalninko gatvėje. Tai yra Biržuose vienintelė vaistinė, į kurią miesto ir rajono gyventojai gali kreiptis visas septynias dienas per savaitę. Tačiau ir šiai vaistinei gali tekti koreguoti darbo laiką. Redakcijos žiniomis, „Benu“ vaistinę palieka jauna vaistinės vedėja, ketinanti dirbti kito tinklo vaistinėje Biržuose. Čia vaistininkė taip pat eitų vaistinės vedėjos pareigas.
Savarankiškai dirbti galėjusių farmakotechnikų dėka vaistinių tinklo valdytojai galėjo ir taupyti darbuotojų resursus. Įsigaliojus Farmacijos įstatymo pataisoms tokia galimybė sumažėjo. Vaistinės neišvengiamai turės į darbą priimti daugiau vaistininkų arba taikyti papildomas sąlygas išlaikyti esamus.
Preliminarioms ŠR žiniomis, gali užsidaryti viena iš trijų netoli viena kitos veikiančių to paties tinklo vaistinių.
Biržiečiai džiaugiasi žinia, kad „Benu“ ir „Norfos“ vaistinėse galės ir toliau matyti gerai pažįstamus profesionalius darbuotojus, neturėjusius palikti darbo dėl įstatymo kaitos.
Šalyje skelbtos profesinių sąjungų atstovų, nepritariančių įstatymo pataisoms, akcijos „Vaistininkystės laidotuvės“ Biržuose nesimatė. Žvakelės prie vaistinių nedegintos.