Biržuose gimusi ir augusi jauna moteris tapo dviejų knygų apie sveiką maitinimąsi bei gyvenimo būdą autore. Pirmoji knyga tapo bestseleriu, antroji šiuo metu irgi viena perkamiausių sąrašuose.
Kalbamės su Brigita Petrule, kuri, panašu, rado ne tik sveiko gyvenimo būdo, bet ir sėkmės receptą.
– Brigita, esate Biržų krašto vaikas ir šiuo metu jau dviejų knygų autorė. Ar gyvendama Biržuose kažkada galvojote, jog tapsite trenere, sveiko gyvenimo būdo propaguotoja ir rašytoja?
– Gyvendama Biržuose tikrai negalvojau, kad tapsiu tuo, kuo šiandien esu, kad galėsiu įkvėpti ir mokyti kitus.
– Jūsų kelias iš Biržų ėjo per Norvegiją į Ispaniją, kur šiuo metu gyvenate. Kokią patirtį įgijote svečiose šalyse?
– Biržuose gimiau ir užaugau, ten mano namai. Su savo vyru Evaldu susipažinome Biržų mokykloje, kai man buvo 13 metų. Nuo tada prasidėjusi vaikiška draugystė išaugo į rimtus santykius, tad esame kartu nuo paauglystės iki dabar. Baigusi mokyklą Biržuose išvykau į Norvegiją ir ten mokiausi, dirbau, gyvenau ir sulaukiau pirmojo vaiko – sūnaus.
Norvegijoje gyvenome 10 metų, išmokau norvegų kalbą ir ten baigiau trenerės studijas. Taip pat buvo įkurtas Stay Fit with Petrule verslas.
Į Ispaniją išvykome prieš daugiau kaip 5 metus. Susilaukiau antro vaiko – dukrytės, įsigijome namus ir vis dar čia gyvename.
Gyvendama Ispanijoje parašiau dvi knygas, su vyru sukūrėme savo internetinę parduotuvę, kur prekiaujame savo sukurtais produktais sveikatingumui puoselėti.
– Kaip manote, kodėl pirmoji jūsų knyga „Geros savijautos virtuvė“ tapo bestseleriu? Ar antroji jau yra Lietuvos topuose?
– Taip, antroji knyga jau yra perkamiausių topuose.
Pirmąją knygą skatino rašyti mano klientės, nes jom patiko mano sukurti sveiki, skanūs ir lengvai pagaminami receptai.
Per beveik 8 metus esu padėjusi tūkstančiams moterų, tad žinojau, kad didelė dalis jų tikrai įsigis ir mano knygą.
Nesitikėjau, kad abi knygos taps tokios populiarios, bet žinojau, kad tikrai bus perkamos ir naudingos daugeliui žmonių.
Knygos populiarios, nes receptai paprasti, skanūs ir dar sveiki, tinkantys visai šeimai, receptų nuotraukos tokios, kad norisi gaminti viską. Taip pat knygose ne tik receptai, bet ir patarimai apie sveikesnę gyvenseną, mano klienčių sėkmės istorijos ir kt.
Manau, perkamumą ir įvertinimą lemia jau turima auditorija: tai klientai ir mano sekėjai socialiniuose tinkluose. Bendrai tai tampa didele auditorija žmonių, vertinant Lietuvos mastu.
– Kokie pagrindiniai Jūsų antros knygos „5 sveikatingumo taisyklės“ akcentai?
– Antrojoje knygoje yra aprašytos pagrindinės sveikatingumo taisyklės.
Receptai suskirstyti į greitai paruošiamus, daug baltymų turinčius receptus, savaitgalio patiekalus, sveikus desertus ir pietų dėžučių idėjas.
Taip pat kaip ir pirmoje knygoje yra klienčių sėkmės istorijos.
Visi knygoje esantys receptai yra sveiki, skanūs ir lengvai paruošiami.
– Manau, esate populiari, nes siūlote lieknėti ir gyventi sveikai be alinančių dietų. Kaip tai pasiekti?
– Reikia laikytis sveikesnės gyvensenos taisyklių ir įgyti gerus įpročius, o blogus stengtis eliminuoti iš savo gyvenimo.
Manau, pirmiausia reikia išmokti tinkamai ir reguliariai maitintis, suvokti, kad maistas, kurį valgome, turi tam tikrų maistinių medžiagų, nuo kurių priklauso, kaip mes jausimės ir koks bus mūsų kūno svoris. Tad visada skatinu pagalvoti apie naudą, kurią gauname iš maisto, o ne tik užkimšti pilvą bet kuo, kas atrodo skanu. Svarbu išmokti įvertinti produkto maistinę vertę ir sudėtį, kuri yra ant kiekvieno produkto etiketės.
Išmokus rinktis naudingesnį maistą, maitintis reguliariai ir tapus aktyvesniu galima lieknėti lengvai, nealinant savęs ir neskaičiuojant kalorijų.
Būtent to ir mokau savo klientes – gyvenimą keičiančių įpročių.
– Jūs sakote, kad mylėti save – pirmiausia rūpintis kūnu. Gal galite plačiau paaiškinti tokią filosofiją?
– Manau, kad meilė sau yra gebėjimas rūpintis savo kūnu ir siela. Meilė pasauliui ir gyvenimui prasideda nuo meilės sau.
Žmogus, kuris skiria laiko judėjimui, rūpinasi savo mityba, turi miego režimą, daro malonius ir naudingus dalykus dėl savęs – jis myli save ir turi žymiai geresnę gyvenimo kokybę, negu tie žmonės, kurie to nedaro dėl savęs.
– Kokios pagal Brigitą Petrulę yra sveiko maisto alternatyvos?
– Sveikesnio maisto ir patiekalų alternatyvos yra mano dviejose knygose, beveik 200 receptų.
Bet kuris produktas gali turėti sveikesnę alternatyvą, todėl, kai renkamės duoną ar jogurtą parduotuvėje, yra naudinga suprasti ant jų pakuotės nurodomą maistinę vertę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad cukraus kiekis būtų mažesnis kaip 5 gramai iš 100 gramų produkto, kad būtų didesnis kiekis baltymų jogurte, daugiau skaidulų duonoje ir pan.
Vietoje balto batono geriau rinktis viso grūdo duoną, vietoje ledų iš parduotuvės pasigaminti naminius su dideliu kiekiu baltymų, mažai cukraus ir puikiu skoniu. Vietoje saldžių gėrimų gerti tiesiog vandenį ir išmokyti tai daryti savo vaikus.
– Vienas iš Jūsų patarimų yra po valgio negerti vandens apie 30 minučių. Kodėl?
– Taip, rekomenduoju po valgio 30-60 minučių negerti jokių skysčių, nes vanduo atskiedžia skrandžio sultis ir virškinimas gali tapti lėtesnis ir sunkesnis. Naudingiau stiklinę vandens išgerti prieš valgį, likus iki jo 10-30 min., o ne iš karto po valgio.
– Turite gražią šeimą. Ar tenka kartais šeimoje nusižengti Jūsų siūlomoms taisyklėms?
– Pagrindinė taisyklė yra balansas, reikia mokėti jį išlaikyti.
Rekomenduočiau bent 80% sprendimų per dieną ar savaitę priimti naudingus sau, o ne atvirkščiai.
Sveikatingumo taisyklės mūsų namuose yra jau tapusios įpročiais. Pavyzdžiui, ryte atsikėlus išgerti vandens stiklinę yra ne taisyklė, o toks pat įprotis, kaip išsivalyti dantis.
Visos mano siūlomos taisyklės yra paaiškinamos, kad tiek klientės, tiek mano vaikai suvoktų, kodėl to reikia, ką tai duoda. Kai supranti ir pajauti naudą, tai tos taisyklės tikrai greitai tampa įpročiais.
Mano aštuonmetis sūnus turi daugiau suvokimo ir žinių apie sveikatingumą negu dauguma moterų, kurios kreipiasi į mane.
Laikausi sveiko požiūrio į mitybą. Nėra tokios taisyklės pas mus namuose, kad negalima valgyti cukraus. Galima jį valgyti, bet saikingai. Vaikai žino, kad naudingiau rinktis sveikesnes alternatyvas, jie žino, kad mamos pagaminti ledai sveikesni, ir gali pasakyti, kuo sveikesni. Todėl sveikesnius desertus gaminu pati namuose – naminius ledus, tortus, sausainius ir pan. Bet tai nereiškia, kad niekada neleidžiu suvalgyti ledų iš parduotuvės.
Reikia laikytis tokių taisyklių, su kuriomis galėtume gyventi visą gyvenimą, kad rūpinimasis savo kūnu, sveikatingumas taptų gyvenimo būdu.
Be mitybos, svarbi taisyklė yra sportas ir judėjimas. Bet mūsų šeimoje tai vėlgi yra įprotis. Vaikai mato, kaip sportuoja tėvai, todėl patys nori sportuoti, kartoja tai, ką darome mes.
– Kokių turite planų vasarai? Gal galima tikėtis Jūsų knygos pristatymo ir Biržuose?
– Netrukus planuojame su šeima išvykti keliauti po Italijos ir Šveicarijos Alpes. Visą vasarą keliausime su nameliu ant ratų. Dar nesame taip keliavę anksčiau, tai nežinome, kaip seksis.
Keliaudama dirbu su klientėmis, visada bendrauju su jomis per nuotolį ir filmuoju naujas treniruotes.
Su šeima keliaujame dažnai. Vasaros metu kartu aplankome ir Lietuvą, bet šią vasarą planai kitokie.
Manau, būtų smagu pristatyti knygą ir Biržuose.
Mano knygas galite rasti visuose Lietuvos knygynuose ir didesniuose prekybos centruose, MAXIMA bei IKI parduotuvėse.