Visada norisi važinėti su švariu automobiliu. Tačiau darganotą rudenį ar žiemą tai sudėtingesnė misija. Ir keliuose purvo daugiau, ir plovykla kainuoja. Tuo tarpu vyraujant šiltam orui mašiną kieme nusiplauti būtų galima. Žinoma, pradžioje palaistome agurkus su pomidorais, o po to prioriteto tvarka jau galima ir prie automobilio prieiti.
Tačiau kaskart nutaikius vandens čiurkšlę į automobilio kėbulą iškyla klausimas, ar tai leistina ir ar toks iš pažiūros nekaltas plovimas neatsieis labai brangiai?
Transporto priemonių plovimo draudimą nustato savivaldybių patvirtintos taisyklės. Pavyzdžiui, Vilniuje ar Klaipėdoje automobilio plauti negalima ne savo namų kieme. Biržų rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse tokio draudimo nėra. Tiesa, automobilius draudžiama plauti ar statyti juos arčiau kaip 25 m nuo vandens.
Taip pat nerekomenduotina plauti automobilį viešosiose vietose, pavyzdžiui, gatvėse, aikštėse, parkuose, skveruose, net daugiabučių kiemuose. Tikrai kažkam šis veiksmas nepatiks ir kartu su pareigūnais teks iš naujo analizuoti aplinkosaugos ir viešosios tvarkos taisykles.
Aplinkosaugininkų teigimu, automobilį savame kieme plauti galima, jei nesukeliama tarša aplinkai. Vadinasi, gali būti plaunamas tik kėbulas, o ne variklis ar kitos galimai tepaluotos ir teršti gamtą galinčios vietos. Be to, negalima naudoti jokių cheminių priemonių, tik gryną vandenį. Plovimą kieme pasiūlyta įsivaizduoti kaip natūralų gamtos procesą – lietų. Skirtumas tik tas, kad vanduo ne iš dangaus krenta, o iš sodo žarnos.
Norint automobilį nuplauti naudojant valikius ir kitas chemines priemones būtina naudotis specializuotomis automobilių plovyklomis, kurių Biržuose yra bent penkios.