Dažnas iš mūsų kur nors palėpėje, sandėliuke, daržinėje po šienu ar kokioje nors lazaunėje turime pasidėję seną televizorių, radijo aparatą, kompiuterį ar kokią skalbimo mašiną. Juk geras daiktas, veikiantis, kaip išmesi, nesvarbu, kad paskutinį kartą naudotas prieš dvi dešimtis metų. Bet gal dar pravers ūkyje, o ir išmesti paprastai nėra kur. Bet tokiems kaupikams siūloma išeitis.
Kad būtų lengviau kvėpuoti neapsikrovus senu laužu, į pagalbą siūlosi Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos bei Gamintojų ir importuotojų jau aštuntus metus organizuojamas projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“. Jo metu bus renkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos, o mainais žadami taškai ir prizai.
Projektas skirtas Lietuvos bendruomenėms, kad vis nerandantys laiko ir noro žmones galėtų išgabenti iš namų sukauptas neveikiančių buitinių prietaisų, elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekas ir galėtų tai atiduoti visai šalia savo namų. Už surinktas atliekas visoms bendruomenėms bus skiriami taškai, kuriuos jos galės iškeisti į projekto rėmėjų įsteigtus prizus (prekes ar paslaugas). Aktyviausiai, daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei bus papildomai skiriami 200 eurų vertės kuponai prekėms ar paslaugoms įsigyti.
Kaip sakė Biržų savivaldybės ekologė Jurgita Bruniuvienė, šio projekto etapas Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse vyks liepos 15 – rugpjūčio 15 dienomis.
Kaimo bendruomenės jau atidainavo ir atšoko savo vasaros šventes, todėl dabar gali imtis žemiškesnių reikalų – padėti savo žmonėms lengvai atsikratyti sukauptu šlamštu.
Bendruomenės, organizacijos ir visi, norintys projekte dalyvauti, kviečiame registruotis tel. 8 (5) 206 0901 arba mob. tel. 8 684 03849, elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti: www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.
Truputis statistikos: Europos Sąjungoje daugiausiai surenkama stambių buitinių prietaisų, pvz. skalbyklų ir elektrinių viryklių. Šie prietaisai sudaro daugiau nei pusę visų surenkamų elektros ir elektronikos atliekų. Po jų eina kompiuterinė ir telekomunikacinė įranga bei smulkūs buitiniai prietaisai. Kiti daiktai – elektriniai įrankiai, medicinos prietaisai ir pan. – sudaro tik 8 proc. surenkamų atliekų.