Buhalterinės apskaitos įmonei, kuri su klientais dirba visoje Lietuvoje, vadovauja biržietė Irma Maruškienė. Ji sako, kad geriausia vieta darbui yra Biržų miestas.
Įmonėje taip pat dirba vien biržietės, kurios, pasak vadovės, yra ambicingos ir siekia gerų darbo rezultatų.
– Jūsų buhalterinės apskaitos įmonei UAB „IMFINA“ šešeri metai, dirbate visoje Lietuvoje. Nors turite ofisą Vilniuje, bazuojatės Biržuose. Ir darbuotojų kolektyvas grynai biržietiškas. Papasakokite, kokia veikla užsiimate?
– Taip, UAB „Imfina“ ką tik atšventė šešerių metų gimtadienį. Esame įsisteigę Biržuose ir, kaip Jūs pastebėjote, visas mūsų kolektyvas yra iš Biržų.
Kadangi buhalterijos sritis puikiai prisitaikė prie nuotolinio darbo modelio, mes savo paslaugas galime teikti visoje Lietuvoje.
Pagrindinė mūsų veikla – buhalterinės apskaitos tvarkymas, tačiau papildomai teikiame ir verslo konsultavimo, įmonių steigimo, mokesčių už aplinkos teršimą apskaitos paslaugas.
– Esate minėjusi, kad iki įmonės įkūrimo dirbote kitur. Papasakokite, kaip kilo sumanymas kurti buhalterinę įmonę.
– Dar studijuodama universitete pradėjau dirbti buhaltere. Teko dirbti keliose privačiose įmonėse buhalterinės apskaitos padaliniuose. Kadangi darbas man patiko, ėmiau vis plačiau domėtis mokesčių naujienomis, savarankiškai skaičiau profesinę literatūrą.
Idėja steigti įmonę kilo labai nedrąsiai, ir palaipsniui darbas buhalterijos srityje peraugo į nuosavą verslą. Šiandien jau jaučiamės užtikrinti, atstovaudami savo klientams įvairiose institucijose.
– Papasakokite apie savo tėvelius, šeimą, mokyklą, studijas.
– Augau ir mokiausi Biržuose. Baigiau Biržų „Saulės“ gimnaziją. Vėliau studijavau Šiaulių universitete ir kartu mokiausi buhalterinės apskaitos.
Esu baigusi informacinių technologijų bakalauro bei ekonomikos magistro studijas. Abi įgytos specialybės yra aktualios mano darbe, kadangi šiandien, norint teikti buhalterines paslaugas, vien apskaitos subtilybių išmanyti neužtenka. Buhalterijos tvarkymui esame pasitelkę ne tik tradicines apskaitos tvarkymo programas, tačiau nuolat išbandome rinkoje atsirandančius įvairius sprendimus, padedančius automatizuoti darbą, pavyzdžiui, sąskaitų skaitmeninimo, išrašų importo ir panašiai.
– Jūs – užsiėmęs žmogus. Kaip į Jūsų veiklą reaguoja ir priima šeima? Ką veikiate laisvu laiku nuo skaičių ir projektų?
– Kaip ir visiems, kuriantiems bei vystantiems verslą, taip ir man kartais tenka dirbti neskaičiuojant valandų.
Mano šeima mane palaiko ir didžiuojasi tuo, ką aš darau.
O laisvu nuo darbo metu mūsų šeima mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį – važiuojame į trumpas išvykas po Lietuvą, lankome muziejus, kultūrinius renginius. Jei tik yra galimybė, atostogų važiuojame į užsienį.
– Ar sudėtinga dirbti nedideliame provincijos mieste? Kokie darbo čia pliusai ir kokie minusai?
– Džiaugiuosi turėdama galimybę gyventi ir dirbti Biržuose. Tai nuostabus žalias miestas, kuris mane įkvepia daug būti gamtoje. Mėgstu pasivaikščioti paežere, važinėti dviračiu, plaukioti irklente. Harmoningas laisvalaikis yra neatsiejama kasdienybės dalis. Atgavus jėgas gamtoje visada malonu grįžti prie darbo stalo.
Kaip matote, esame įsikūrę pačioje Biržų širdyje, Rotušės gatvės pastate, ir pro mano darbo langą atsiveria įkvepiantis Širvėnos ežero vaizdas bei piliakalnis. Geresnės vietos kaip Biržai tiek darbui, tiek poilsiui aš neįsivaizduoju.
– Ką, Jūsų manymu, turėtų daryti rajono politikai, kad šis kraštas taptų patrauklesnis verslui?
– Politikai dirba savo darbą, mes dirbame savo darbą. Svarbiausia, kad kiekvienas mūsų patikėtą darbą atliktų sąžiningai, atsakingai, iš širdies…
– Ar sutinkate su nuomone, kad ir Biržuose, ir Lietuvoje darbo yra, tik nėra norinčių dirbti?
– Sutinku su tuo, kad pirmiausia darbuotojas renkasi darbdavį ar įmonę, o ne atvirkščiai. Keičiasi žmonių požiūris į darbą bei prioritetai.
Norint išsaugoti darbuotojus teks pagalvoti apie kiekvieno jų poreikius, savirealizaciją ir kaip įmonė gali prie to prisidėti. Tai panašu į simbiozę gamtoje – pavykus suderinti darbuotojų interesus su įmonės tikslais, tampame vieni kitiems gyvybiškai svarbūs.
– Kaip atrodo Jūsų kolektyvas?
– Mano tikslas buvo suburti jaunatvišką ir draugišką kolektyvą. O kadangi įmonė po truputį auga, mūsų kolektyvas vis pasipildo naujais komandos nariais.
Pabrėžčiau žodį „komanda“, nes būtent komanda yra didžiausias įmonės turtas. Komandinis darbas, kurį puoselėjame savo organizacijoje, yra grįstas tarpusavio pasitikėjimu, kad kiekvienas iš mūsų dedame maksimalias pastangas savo darbą padaryti kuo geriau. Taip pat labai svarbu prisitaikymas, įsiklausymas į kito nuomonę ir tolerancija. Juk esame visos ambicingos, turime daug energijos, ir tik nukreipusios ją teisinga kryptimi mes gausime rezultatą.
– Konsultuojate žmones, planuojančius kurti verslą. Kokius patarimus dažniausiai jiems duodate?
– Iš tikrųjų manau, kad bet kuris verslas turi atsirasti iš mėgstamos veiklos, galbūt hobio (jeigu jį įmanoma paversti verslu).
Viena iš mūsų teikiamų paslaugų yra įmonių steigimas.
Man patinka dirbti su žmonėmis, pradedančiais savo verslą. Jau pirmos konsultacijos metu padedame klientams išsiaiškinti tinkamiausio būsimo verslo modelį įsteigti įmonę, paskaičiuojame, ar verta iš karto registruotis PVM mokėtoju įregistravus veiklą, ar šiek tiek vėliau.
Iš esmės mūsų tikslas – išklausyti klientą, pelnyti pasitikėjimą, o klientui belieka plėtoti verslą, visiškai nesirūpinant techninėmis buhalterinio darbo detalėmis.
– Kokių turite asmeninių ir įmonės planų ateičiai?
– Esu iš tų žmonių, kurie neturi savo artimiausių 5-ų ar 10-ies metų plano…. Nes kiekviena diena atneša kažką naujo, pamokančio, o kiekvienas sutiktas žmogus įkvepia pažvelgti dar plačiau. Todėl palinkėsiu sau ir Jūsų skaitytojams – būkime atviri, nebijokime pokyčių ir džiaukimės gyvenimu!