Visą gruodžio mėnesį Germaniškio bibliotekoje veiks kalendorių paroda. Joje – per 30 senovinių kalendorių egzempliorių.
Pasak bibliotekininkės Jolantos Timukaitės, seniausias kalendorius yra 1940 – ųjų metų. „Jauniausias“ – 1990 metais išleistas evangelikų kalendorius.
Vienas iš įdomiausių yra latviškas kalendorius (juk gyvenama šalia Latvijos pasienio, kur abiejų tautų žmonės labai susiję tarpusavyje).
Parodoje yra susegtų laikraščio „Mūsų rytojus“ bei „Šluotos“ žurnalo egzempliorių su kalendoriais.
Kodėl būtent kalendorių paroda? Bibliotekininkė J. Timukaitė sako, kad yra metų pabaiga, vis dažniau skaičiuojamas praėjęs laikas.
„Kalendorius – pirmas išrastas laiko matavimo būdas. Jis gyvena du gyvenimus: pirmąjį, kai atlieka tiesioginę paskirtį, ir antrąjį, kai tampa ilgaamžiu liudytoju ir metraštininku. Galbūt ne visi žino, kad po tam tikro laiko seni kalendoriai vėl „tinka“, nes kalendorius „kartojasi“ kas 28 metai, o kartais – kas 6 ar 11 metų“,- sakė pašnekovė.
Kalendorius bibliotekininkė surinko iš vietos moterų, draugių, kelis padovanojo Nemunėlio Radviliškio muziejus. Kai baigsis paroda, kalendoriai bus grąžinti savininkams. Tačiau tai dar bus gana negreit. Šios parodos, kai ji baigsis, paskolinti paprašė Panevėžio biblioteka.