Eseistikos etiudai
ĮNORINGA
Atmintis yra įnoringa.
Gyvenant ji dyla it mėnulio delčia.
Atmintis pasislepia, kai reikia prisiminti kažką konkretaus.
Atmintis apgaulinga, nes paslepia tai, kas nemalonu, pagražina tavo gyvenimą, nors kartais atvirkščiai – ji primena kiauliškai nugyventas dienas ar kiauliškus poelgius.
Atmintis yra ir kaip lošimo namų ruletė – niekada nežinai, koks jos kauliukas iškris prieš akis ir kokias asociacijų upes plukdys per sąmonę, per sielą, per pasaulį.
ESMINIS APRIBOJIMAS
Kas labiausiai apriboja laisvę? – klausimas aktualus visada, visose santvarkose ir visuose laikuose.
Labiausiai apriboja – žmonių kvailumas. Pasak žinomo makroistoriko Yuvalio Noah Harari, „…žmonių kvailumas – viena galingiausių istorijos jėgų.“ Būtent iš mūsų pačių kvailumo ir godumo randasi blogos, korumpuotos ir kvailos valdžios.
Kartais už blogą valdžią dar blogiau kvaili kovotojai už laisvę ir teisingumą.
APIE PITAGORO KELIUS
Senovės jonėnų filosofas, matematikas ir ezoterikas Pitagoras Samietis kadaise tvirtinęs, kad gyvenimas yra lyg trijų kelių susikirtimas – tai graikų raidė „Y“.
Pagal Pitagorą, gyvenimas primenąs žaidynes – vieni ateina jose dalyvauti ir siekti šlovės; antri – prekiauti ir gauti naudos, treti – stebėti ir varžybas, ir žmonių tuštybę…
Tačiau šiais laikais, regis, visi tie trys keliai dažname žmoguje susilieja į vieną – mes sugebame ir dalyvauti varžybose, ir siekti naudos, ir kartu lyg iš šalies stebėti savo ir kitų tuštybę.
AR?
Ar mes gyvename laikais, kai šuo, aplojantis karavaną, daug svarbesnis už tą ilgą vilkstinę per pasaulio dykumą?
Autoriaus nuotrauka