Generatorius yra naudingas prietaisas kiekvienuose namuose. Jis gali sėkmingai apsaugoti jūsų namus nuo netikėtų elektros energijos tiekimo sutrikimų. Aptarkime, į kokius kriterijus turėtumėte atsižvelgti, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą ir rasti geriausiai jūsų lūkesčius atitinkantį generatorių.
Kas yra generatorius?
Generatorius yra prietaisas, naudojamas elektros energijai gaminti. Pagrindinė generatoriaus agregato sudedamoji dalis yra variklis, kuris suka generatorių. Variklis teikia mechaninę energiją, kuri dėl elektromagnetinės indukcijos reiškinio paverčiama elektros energija. Elektros energijai gaminti generatoriui reikia degalų, pavyzdžiui, dyzelino.
Parduotuvėje technobaltic.lt esantys generatoriai dažniausiai naudojami tiekti elektros energiją į objektus, kurie yra nutolę nuo elektros tinklo, ir į laikinus objektus, pavyzdžiui, festivalius, įvairius lauko renginius ir statybvietes. Jie taip pat puikiai tinka kaip avarinis elektros energijos šaltinis nutrūkus elektros energijos tiekimui iš elektros tinklo.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis generatorių namams?
• Generatoriaus galia
Renkantis generatorių namui, pirmiausia visada reikia atsižvelgti į galią. Jo galia turėtų būti suderinta su visa pastatui reikalinga galia. Tai būtina sąlyga, jei generatorius turi aprūpinti elektros energija visą namą, netikėtai nutrūkus jos tiekimui.
Priklausomai nuo pastato dydžio, gyventojų skaičiaus ir elektros prietaisų skaičiaus, vidutinio dydžio namo įprastinė generatoriaus galia turėtų būti 5-10 kW.
• Automatinis įtampos stabilizavimas
Rinkdamiesi generatorių savo namams, apsvarstykite galimybę įsigyti modelį su automatiniu įtampos stabilizavimu. Ši sistema automatiškai reguliuoja generatoriaus išėjimo įtampą, užtikrindama, kad ji išliktų pastovi pastato elektros sistemoje. Tai ypač svarbu elektroniniams prietaisams, kurie jautrūs net palyginti nedideliems įtampos svyravimams. Generatoriai be automatinio įtampos stabilizavimo taip pat veikia gerai, t. y. tiekia srovę buitiniams prietaisams, tačiau gali kelti didesnę riziką juos sugadinti.
• Garso izoliacija ir hidroizoliacija
Generatoriai gali būti atviri, be korpuso ir su korpusu. Atviri generatoriai paprastai nėra skirti naudoti namuose. Pirma, jie turi būti apsaugoti nuo neigiamo oro sąlygų poveikio, t. y. juos reikia įrengti patalpoje arba lauke, bet po tinkamu stogu. Antra, neturėdami garso izoliacijos, jie yra triukšmingi įrenginiai, o tai trukdo dirbti namų aplinkoje. Tai ypač būdinga didesniems stacionariems generatoriams. Ir trečia, jie skleidžia dūmus, todėl jų negalima naudoti uždarose patalpose. Atkreipkite dėmesį į tai, kad jei įrenginys bus statomas lauke, jis taip pat turi būti atsparus vandeniui.
• Kuro tipas
Generatoriai gali būti varomi įvairių rūšių degalais, įskaitant benziną, dyzeliną arba dujas. Kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, benzininiai generatoriai paprastai yra pigesni už dyzelinius, tačiau mažiau efektyvūs energijos atžvilgiu.