Artėjant šiltajam sezonui vis dažniau keliausime į paplūdimius, kur yra vandens šaltinis. Šiai dienai išmanusis telefonas yra neatsiejama dalis kasdieniame gyvenime, todėl keliaujant prie ežerų, upių ar jūros – jis keliauja kartu. Tam, kad galėtumėte apsaugoti savo įrenginius, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių elementų, kurie nurodo, ar jūsų išmanusis telefonas yra atsparus vandeniui.
Kiek laiko išmanusis telefonas gali būti atsparus vandeniui?
Išmanieji telefonai yra žymimi specialiu IP adresu, kuris ir nurodo, kiek jūsų išmanusis telefonas yra atsparus dulkėms, ir kiek vandeniui. Skaičius 1 nurodo, kad įrenginys atsparus dideliems lašams, o skaičius 8, kad įrenginys atsparus panardinimams į skirtingus gylius. Tiesa, svarbu pabrėžti, kad išmaniųjų telefonų atsparumą panardinimui į vandenį nereikia suprasti taip tiesiogiai.
Maudytis kartu su telefonu (ar kitu išmaniuoju įrenginiu) nepatartina. Žinoma, kad šie išmanieji yra atsparūs drėgmei, tačiau laikui bėgant, ant jūsų naudojamo prietaiso gali atsirasti nematomi įbrėžimai/skilimai, kurie turės įtakos drėgmės patekimui į išmanųjį įrenginį. Pažeidimai gali atsirasti net ir dėl to, nes jūs telefoną naudojate kiekvieną diena – tai natūralus dėvėjimasis.
Garantija gali ir nebegalioti
Kiekvienas įrenginys, kuris yra patenkamas į servisą dėl gedimo – atliekamas specialus slėgio testas. Jo metu nustatoma, ar jūsų įrenginyje nėra kažkokių įtrūkimų, smūgio žymių ar kitų pokyčių, dėl neatsargaus jo naudojimo. Jeigu randamos tokios priežastys – garantinis taisymas telefonui nebegalioja.
Didžiausi išmaniųjų telefonų gamintojai nurodo, kad jų įrenginiams garantinis remontas nebus atliekamas bei jis nebus keičiamas, kad jeigu nustatymo metu buvo pateikta analizė, jog jis sugedo dėl vartotojo pažeidimo. Ši sąvoka apima net ir tada, jeigu įrenginys buvo pažeistas vandens. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad lietaus ir kalkėtas vanduo – labai kenksmingas telefono vidiniams elementams, nes gali sukelti rūdijimą. Taip pat išmaniesiems įrenginiams kenkia chemikalai, kurių gausu ir baseino vandenyje. Dėl šių veiksnių atsiradusių gedimų, įrenginio garantija nustoja galioti, todėl būkite atidūs!
Ką daryti, jeigu išmanusis telefonas sušlapo ir nebeveikia?
Jeigu jūsų išmanusis telefonas arba kitas įrenginys po sąlyčio su švariu vandeniu pradėjo nebeveikti, tuomet kuo greičiau skubėkite jį išdžiovinti. Jeigu įrenginys neišsijungė, tuomet jį išjunkite, išimkite iš dėklo, o jeigu įmanoma, išimkite bateriją. Išmanųjį telefoną arba įrenginį nusausinkite su minkštu ir švariu skudurėliu.
Jeigu įrenginys sušlapo nuo kitų skysčių: muiluoto, sūraus vandens, kvepalų, aliejaus, kremu nuo saulės, cheminių produktų ar saldžių gėrimu, tuomet nuskalaukite jį švariu vandeniu. Tik svarbu pabrėžti, kad jo nelaikytumėte po stipria srove, o vėliau kruopščiai nuvalykite.