Savivaldybės tarybos posėdyje buvo kelti klausimai, susiję su projekto „Tūkstantmečio mokykla“ įgyvendinimu rajone. Tarybos nariai norėjo išgirsti ir apie tai, kur važiuos tūkstantmečio mokyklos biržiečiai „studentai“, kas juos kelionėje lydės ir kas keliautojus pavaduos mokykloje.
Projektas „įsivažiuoja“, dalyviai išvažiuos vėliau
Ar tiesa, kad projekto „Tūkstantmečio mokykla“ mokymų dalis bus išvykos, klausė tarybos posėdyje konservatorė Irutė Varzienė. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkė taip pat prašė pasakyti, kas „studentus“ lydės kelionėje bei kas vaduos mokymuose dalyvaujančius pedagogus.
„Ar tiesa, kad įstaigų vadovai važiuos į Austriją, mokytojai – į Estiją, o klasių auklėtojai – į Birštoną? Jeigu tai yra tiesa, tai kas tuos mokytojus lydės į visas šias tris išvykas ir kas jas suplanavo?“ – tarybos mažumai skirtos valandos metu klausė I. Varzienė.
Pasak švietimo sritį kuruojančios vicemerės Astros Korsakienės, yra suplanuoti 5 mokymai skirtingoms auditorijoms. Kiekvieni mokymai turintys po vieną išvyką.
„Aš galiu atsakyti tiktai už dvi išvykas, nes tikrai žinau, kad tikrai planuojama išvyka į Austriją. Mokyklų vadovai bus skiriami į dvi dalis. Vieni vadovai vyks lapkričio mėnesį, kita grupės dalis – tikėtina, kad išvažiuos balandį. Taip, planuojama išvyka į Estiją. Apie kitą išvyką galėčiau pasakyti po kokių poros valandų, kai pasitikslinsiu“, – sakė vicemerė A. Korsakienė.
Kelionių bus ir daugiau, lydintieji – tik du
Vakar ŠR kalbinta vicemerė sakė, kad išvykų bus ne tik į Austrija, Estiją, Birštoną. Jų numatyta ir daugiau. Artimiausia kelionė laukia įstaigų vadovų, dalyvaujančių lyderystės mokymuose. Spalio 16 – 17 dienomis jie vyks į Ukmergę, lankysis Antano Smetonos gimnazijoje. Vilniuje numatyta aplankyti Karalienės Mortos, Valdorfo mokyklas ir kt.
„Mokytojai pakankamai savarankiški asmenys ir jiems lydinčio asmens nereikia“, – apie tai, kas lydės mokymuose dalyvaujančius „studentus“, sakė vicemerė. Tačiau, anot jos, galimai į keliones kartu su pedagogais vyks projekto koordinatoriai. Projekto koordinatoriai yra du – Skirmantė Galvelytė ir Rima Binkienė.
Pasak A. Korsakienės, išvažiuojamuosiuose užsiėmimuose dalyvaus ir viena ŠPT atstovė. Tai Lina Jurkaitė – Valentinienė arba Audronė Januševičiutė.
Mokymai vėlavo, teko „susispausti“
Pasak vicemerės, mokymų organizavimas buvo patikėtas Švietimo pagalbos tarnybai (ŠPT). Ši tarnyba iš pradžių nebuvusi į projektą įtraukta kaip projekto dalyvė, ja tapo vėliau.
„Visi projekto mokymai perkami per viešuosius pirkimus. Tenka pripažinti, kad viešieji pirkimai labai greitai neįvyko, todėl mokymai, turėję prasidėti gegužės mėnesį, prasidėjo tik rugsėjį. Gavosi toks grafiko „suspaudimas“, – aiškino vicemerė.
Mokyklų vadovai sako pavadavimo problemą išsprendę
„Sulaukėme mokytojų nuskundimų, kad nesutvarkyti ugdymo reikalai. Mokytojas dalyvauja mokymuose ir tuo pačiu privalo vesti pamokas arba rasti, kas pavaduoja, nes tam neva nėra pinigų. Mokytojai yra sutrikę“, – informavo I. Varzienė apie švietimo bendruomenės nuotaikas.
Pasak vicemerės A. Korsakienės, apie tokią galimą problemą kalbėta. Svarstyta, ar neatsiras trikdžių dalyvauti mokymuose pamokų metu, nes paprastai mokymai vykdavo po pamokų arba per moksleivių atostogas.
„Taip, trikdžių atsirado ir kreipėmės į mokyklų vadovus, kad į šitą klausimą žiūrėtų kūrybiškai. Tačiau mokytojas, dalyvaujantis mokymuose, neturėtų žymėti, tarsi jis veda pamoką. Tai jau yra kaip ir dokumento klastojimas. Prašėm vadovų ieškoti alternatyvių veiksmų pakeisti veiklas – organizuoti vaikams edukacines išvykas arba ieškoti vaduojančių mokytojų. Mokyklų vadovai iki šiol informavo, kad šitą klausimą sutvarkė tinkamai ir rado žmones, vaduojančius mokytojus“, – kalbėjo švietimo sritį kuruojanti vicemerė.