Niekas taip nepagerina nuotaikos, kaip jaukus degančio židinio vaizdas. Daugeliui tradicinių sprendimų entuziastų geriausias pasirinkimas yra malkomis kūrenami židiniai ir dujiniai modeliai, kurie liepsną sukuria degindami gamtines dujas. Elektriniai židiniai ir biožidiniai taip pat yra puikios alternatyvos, kurios dėl daugybės privalumų tampa vis populiaresnės. Pasirinkti nėra lengva, nes šildymo sistemų ir elektrinių prietaisų pasirinkimo galimybių įvairovė didžiulė. Tačiau tai leidžia mums pasirinkti variantą, atitinkantį mūsų individualius reikalavimus.
Kaip išsirinkti židinį savo svetainei?
Renkantis židinį svarbu apsvarstyti, kokį „kurą“ naudosime. Tai gali būti malkos, dujos, biokuras arba elektra. Planuojant taip pat svarbu atsižvelgti į galimybę vėdinti, nes tradiciniai židiniai skleidžia dūmus ir suodžius. Renkantis židinį svetainei taip pat reikės nustatyti reikiamą šildymo galią. Be techninių aspektų, tokių kaip patalpos dydis, galimybė naudotis kaminu ir vėdinimo kanalais, patogumas ir saugumas (ypač mažų vaikų atveju), reikėtų atsižvelgti ir į interjero dizainą. Židinys dažnai yra centrinis svetainės taškas, todėl jis turėtų derėti prie jos dizaino. Tai dekoratyvinis elementas, kuris visų pirma skirtas tam, kad džiugintų jus ir namiškius.
Ar šiuolaikiniai židiniai yra saugūs?
Daugelyje židinių modelių, pavyzdžiui, ketaus ar plieno – naudojančių kietąjį kurą ar skystąjį kurą yra įmontuotos įvairios sistemos, kurios apsaugo naudotoją nuo nelaimingų atsitikimų ir nudegimų. Tradicinių židinių korpusai dažnai būna apsaugoti aukštos kokybės šilumos izoliacija, kuri gerokai sumažina karščio kaupimąsi. Taip pat gerai tinka storas, karščiui atsparus įstiklinimas, leidžiantis naudotojui stebėti degantį židinį ir kartu apsaugantis nuo atviros liepsnos. Daugelyje židinių modelių taip pat yra apsaugų – metalinių užtvarų, kurias galima įrengti priešais židinį. Pastaroji apsauga ypač veiksminga mažiems vaikams ar pernelyg smalsiems gyvūnams.
Kokią židinio galią turėčiau pasirinkti?
Jei norite židinio, kuris ne tik suteiktų vizualinį efektą, bet ir šildytų patalpą, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, kad galėtumėte parinkti tinkamą šildymo sistemos galią. Svarbiausias veiksnys yra gyvenamosios patalpos plotas. Kuo didesnis kambario tūris, tuo didesnis šildymo poreikis. Kitas parametras, į kurį reikia atsižvelgti, yra pastato šiluminė izoliacija, turinti didelę įtaką šilumos nuostoliams iš vidaus. Taip pat svarbios klimatinės ir subklimatinės zonos. Jei gyvenate drėgnoje ir vėjuotoje vietovėje, turite taikytis su dažnesnio ir intensyvesnio šildymo poreikiu. Taip pat kyla šildymo dažnumo klausimas. Jei židinys atliks centrinio šildymo funkciją, reikės labai kruopščiai apskaičiuoti šilumos poreikį. Tokio prietaiso galia neabejotinai bus gerokai didesnė nei tuo atveju, jei židinys įsigyjamas kaip papildomas šildymo šaltinis.