Kovo 11-ajai skirtas „Baroko pavasario Biržuose 2024“ koncertas buvo įspūdingas: Latvijos Baroko orkestras ir solistė Monta Martinsone užbūrė pilnutėlę salę. Orkestro vadovas – charizmatiškasis Senosios muzikos tyrinėtojas Maris Kupčs įtaigiai pristatė Franso Adamo Feichtnerio (174–1822) asmenybę, muziką, Biržų ir Kuršo kunigaikštysčių sąsajas. Koncertas taip ir vadinasi „Iš užmaršties sugrįžęs Kuršo kunigaikštystės muzikos lobynas“. Dramatiškos, ekspresyvios keturios simfonijos iš tiesų sugrįžo į Radvilų menę ir sužavėjo.
Šiųmetis baroko muzikos festivalis ypatingas, nes jubiliejinis. Muziejaus direktorė Edita Lansbergienė priminė dešimties metų festivalio istoriją, džiaugėsi Biržų klausytojais ir dėkojo festivalio sumanytojams, pradininkams – Romai Butkevičienei ir Gintarui Butkevičiui, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklai, buvusiai direktorei Rimai Zuozienei, festivalio meno vadovui Vilimui Norkūnui. Ir visi ilgamečiai, ištikimiausi partneriai, rėmėjai, klausytojai buvo prisiminti, nes be šios bendrystės nebūtų festivalio sėkmės istorijos. Mokytoja Romualda Butkevičienė irgi kalbėjo apie festivalio pradžią, pažinimo džiaugsmą ir vaikų muzikavimą, dirbtuves, skirtas mokiniams. Vilimas Norkūnas akcentavo muzikos kolektyvų profesionalumą ir įvairovę, dėkojo už įkvepiantį komandinį darbą.
Belieka viltis, „Baroko pavasaris Biržuose“ švęs dar daug jubiliejų, liudydamas Biržų Radvilų istoriją ir amžinąją muzikos galią, kuri ištveria šimtmečius ir išlieka. Simboliška, kad jau kelintus metus „Baroko festivalis Biržuose“ prasideda Kovo 11-ąją, sujungdamas praeities ir dabarties amžinuosius laisvės, grožio, meilės troškimus.
Biržų muziejaus „Sėla“ informacija