Nors jau pasnigo ir vietomis slidu, Biržų medikai itin didelio pacientų antplūdžio nejaučia.
„Jokio matomo padaugėjimo. Žmonės saugosi. Tik vienas kitas atvyksta į priėmimą“, – sakė Biržų ligoninės Chirurgijos ir traumatologijos skyriaus vedėjas dr. Olgertas Kvedaravičius.
Tarp nustatytų traumų medikas įvardino šono sumušimą, kojos nikstelėjimą. Tačiau daugiau traumas žmonės kol kas patiria ne lauke, o būdami kambaryje.
„Mesti kaltės dabartiniam sniegui negalime“, – kalbėjo medikas.
Biržų savivaldybės poliklinikos direktorius Lukas Kalninis sakė, kad pacientų padaugėjimo dėl traumų dirbantys medikai taip pat nepajuto. Tačiau kitokių pacientų daugiau – tai lemia ir orai bei su šiuo sezonu susiję susirgimai. Be to, baigėsi lauko darbai ir žmonės randa laiko „pasilopyti“.
Biržų ligoninėje ir savivaldybės poliklinikoje dirbantis chirurgas Nerijus Ubartas savo budėjimo metu susidūrė su gana reta trauma.
Į priimamąjį atvyko pacientas sulaužytu žandikauliu. Paaiškėjo, kad jis ėjo slidžiu taku ir kalbėjo mobiliuoju telefonu. Jo kita ranka buvo kišenėje, tad žmogui paslydus jis griuvo ant veido.
Kadangi Biržuose nėra žandikaulių chirurgo, pacientas operacijai išsiųstas į Panevėžio ligoninę.
Pastaruoju metu chirurgui teko matyti pacientų su čiurnos traumomis. Kiti griūdami pasitempia raiščius, susimuša kelius. Dažna trauma, kai griūnant pasiremiama ranka, lūžta stipinkaulis.
Medikas pataria žmonėms geriau vaikščioti per sniegą, o ne slidžiu išvaikščiotu taku.
„Geriau jau sušlapti kojas, nei griūvant ant kieto paviršiaus patirti traumą“, – sakė N. Ubartas.
Taip pat slidžioje vietoje medikas siūlo eiti pasilenkus į priekį vadinamąja čiuožiko poza – tuomet griūvant nesusimuštų galvos. Kalbėti mobiliuoju telefonu geriau sustojus.