Rajono Neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ nariai neapsiriboja savo naujausios kūrybos skaitymais ar gimtadienių minėjimais kasmėnesiniuose susirinkimuose. Jie domisi ir šalies literatūrinėmis naujienomis, konkursais, literatūriniais renginiais, pagal galimybes juose dalyvauja.
Balandžio 12 d. susirinkime klubo nariai su entuziazmu mokėsi kurti vieną iš seniausių lietuvių poezijos formų akrostichą. Pirmiausia susipažino su teoriniais dalykais: sužinojo, kad tokia poezija paplito iš Graikijos ir kad pirmasis lietuvių kalba akrostichą sukūrė Martynas Mažvydas XVI a., pirmojoje lietuviškoje knygoje „Katekizmas“ įprasminęs savo vardą ir pavardę. Literatai nagrinėjo šiuolaikinių kūrėjų akrostichus. Susirinkime buvo aptarti kai kurie internetinėse platybėse populiarinami akrostichai, atkreiptas dėmesys į laisvesnę, nei buvo prieš kelis šimtus metų, akrosticho formą. Klubo narės Vida Simėnienė ir Rasa Gabrėnienė, anksčiau išbandžiusios akrostichą, paskaitė bendraminčiams tokių savo kūrinėlių.
Ši edukacija paskatino klubo narius dalyvauti Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos anksčiau paskelbtame akrosticho konkurse apie pavasarį. Žinia, po du savo kūrinius ten jau yra „delegavusios“ Onutė Varnienė ir anykštėnė Kristina Dūdienė, neseniai įstojusi į klubą. Kiti klubo nariai žadėjo susirinkime gautą metodinę medžiagą namie dar pasistudijuoti ir išbandyti šią naują poetinės kalbos išraiškos formą akrostichą.
Tradicinių – dainingųjų – ketureilių kūrėjai nerimavo, ar pavyks pažaboti laisvai plaukiančius žodžius ir surikiuoti juos pagal eilučių pirmąsias raides.
Įdomu, kaip seksis literatams susidraugauti su šia sena kelių šimtų metų naujove?