Politikams balsuojant dėl pakeistos Biržų rajono savivaldybės poliklinikos struktūros kol kas nėra aiškumo apie kaimuose gyvenančių pacientų aptarnavimo zonas.
Neigiamų pasekmių nesitikima
Teikiamu savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinus VšĮ Biržų rajono savivaldybės poliklinikos struktūrą nebelieka kaimo medicinos punktų. Iki šiol oficialiai yra nepanaikinti Germaniškio, Meilūnų, Medeikių, Parovėjos, „Laisvosios žemės“ (Pačeriaukštės) kaimo medicinos punktai.
Kaip išdėstyta aiškinamajame rašte, dėl tokio sprendimo neigiamų pasekmių nėra, finansavimo nereikės.
Tarybos narė konservatorė Irutė Varzienė abejojo, ar tinkamai pasiruošta gyventojų aptarnavimui, ar bus užtikrintas sklandus perėjimas prie naujos struktūros, kai žmonės turės žinoti, į kokią ambulatoriją jiems kreiptis.
Pasak Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje dalyvavusio poliklinikos direktoriaus Luko Kalninio, problemų neturėtų būti, nes šiuo metu veikiantis yra tik Parovėjos medicinos punktas. Germaniškį aptarnauja Nemunėlio Radviliškio ambulatorija.
Pasak poliklinikos direktoriaus, Parovėjoje dirbusi slaugytoja ir toliau dirbs 0,5 etato, tik nebebus punkto. Slaugytoja turės darbo ir mobiliojoje slaugos komandoje. Parovėjoje per dieną vidutiniškai pastatoma 0,2 lašelinės ir 1 procedūra (vaistų leidimas, kraujo paėmimas). Apie 50 proc. visų paslaugų šioje apylinkėje atliekama paciento namuose.
Gyventojams reikės sirgti pagal grafiką?
Tarybos narė darbietė Alė Pocienė, žinanti Germaniškio kaimo gyventojų situaciją, kai iš darbo išėjo slaugytoja, abejojo mobiliosios komandos pasirengimu ir galimybėmis aptarnauti žmones.
„Mobilioji komanda važiuoja pagal grafiką. Tai gyventojams irgi reikės sirgti pagal grafiką?“ – kalbėjo tarybos narė A. Pocienė.
„Ar žmonės jau žino, kaip yra perskirstytos ambulatorijų aptarnavimo ribos? Ar gyventojai žino, kokiai ambulatorijai jie dabar priklauso?“ – kėlė klausimą I. Varzienė.
Poliklinikos direktorius L. Kalninis į klausimą neatsakė. Aiškino, kad net tame pačiame kaime yra pacientų, prisirašiusių prie poliklinikoje dirbančių gydytojų.
Viską turi paaiškinti šeimos gydytojas ir slaugytoja
„Pacientai prisirašę ne prie punktų, o prie šeimos gydytojų“, – tikslino meras Kęstutis Knizikevičius.
„Ar šeimos gydytojas tuo pačiu pasiūlo, kur žmogui kreiptis dėl lašinių?“ – kilo klausimas už sveikatos sritį buvusiai atsakingai eksvicemerei socialdemokratei Audronei Garšvaitei.
„Ar dabar gyventojas, kuriam šeimos gydytojas skyrė lašinę, iš to gydytojo ir sužino, kur tą lašinę gauti?“ – tikslinosi socialdemokratas Audrius Jukna.
„Viską turi pasakyti slaugytoja ir gydytoja, kurios dirba kabinete“, – užtikrino poliklinikos direktorius L. Kalninis. Anot jo, jeigu žmogus negali nuvykti į procedūros atlikimo vietą, pas jį atvyksta mobilioji slaugytoja.
Informacijos trūksta, o nusiskundimų nėra
„Ar galima pasiskambinti mobiliajai slaugytojai? Juk žmogui reikia žinoti, kada ji atvažiuos. Kur jūs viešinate tokią informaciją?“ – klausė „atgimietis“ Kęstutis Isakas.
„Visos mobiliosios slaugytojos turi telefonus“, – atsakė direktorius L. Kalninis. Tik nepasakė, kur apie tai skelbiama.
A. Jukna klausė, ar poliklinika turi nusiskundimų dėl nesuteiktų paslaugų.
„Dabar kaip ir ramu“, – atsakė poliklinikos vadovas L. Kalninis.
Tarybos narys K. Isakas pareiškė, kad nėra jokios gyventojams būtinos informacijos apie poliklinikos struktūros pertvarkymus. Kad pertvarkai nepasiruošta, mano ir tarybos narė A. Pocienė.
„Pirmiausia reikia paruošti bazę naujai struktūrai, o tada punktus naikinti. Surasti slaugytoją visada galima“, – mano Germaniškyje dirbanti verslininkė A. Pocienė. Šitame kaime naikinamas punktas, buvęs įrengtas Germaniškio daugiafunkciame centre.
Balsavime dalyvavo septyni komiteto nariai. Prieš siūlomą sprendimą balsavo I. Varzienė, A. Pocienė ir K. Isakas. Kiti keturi politikai (Vytas Jareckas, A. Jukna, A. Garšvaitė ir Giedrius Mociūnas) projektui pritarė.