Sakoma, kad skonių pasaulyje draugų nėra. Ypač tai liečia vaikus, kurie turi įvairiausių skonių, gyvena skirtingomis sąlygomis ir turi nevienodas galimybes valgyti tai, kas geriausia.
Socialiniuose tinkluose nuomones apie moksleivių maitinimą išsakantys kai kurie tėvai dažnai nepatenkinti ir maisto kokybe, ir skoniu, ir kaina.
Ta pati mergelė, tik kita suknelė
Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos direktorius prieš šiuos naujus mokslo metus žadėjo ypatingą dėmesį skirti moksleivių maitinimui, kuris netenkino nei jaunųjų valgytojų, nei jų tėvų, nei pedagogų.
Su maitinimo paslaugą teikusia viešąja įstaiga „Bruneros“ mokykla nutraukė sutartį. Buvo skelbiamas konkursas, kurį laimėjo UAB „CNC catering“.
„Iš esmės tai tas pats „Kretingos maistas“, – sako Kaštonų pagrindinės mokyklos direktorius Dainius Žukauskas apie konkurso laimėtoją „CNC catering“.
Pokyčių yra, valgytojai grįžta
Mokyklos vadovo pasiteiravus, kodėl vėl girdisi ir facebook paskyrose matosi maitinimu nepatenkintų moksleivių tėvų nuomonės, D. Žukauskas atsakė, kad situacija visgi besikeičianti.
„Pokyčių yra – atsirado konvekcinė krosnelė, vitrinos, aptarnavimo linijos, nauji įrankiai“, – sako mokyklos direktorius. Anot jo, mokykloje maitinimo paslaugą teikiančios įmonės patiekalus ragavo ir moksleivių tėvai, patiekalus stebi, vertina ir mokyklos administracija, pedagogai.
„Žiūrim, stebime, stengiamės. Valgytojai grįžta. Tą rodo ir tai, kad valgykloje atsirado mokėjimo kortelių skaitytuvai. Kažin, ar verslas jas diegtų ten, kur neapsimoka“, – mano mokyklos direktorius.
Kas nori valgyti, tikrai valgo
Maitinimo kokybe itin nesiskundė ir kalbinti kai kurie Kaštonų mokyklos pedagogai.
Valgytojų, pasak mokytojų, būtų dar daugiau, jeigu maistas būtų pigesnis. Dabar gi ne visi gali mokėti daugiau nei 3 eurus už mėsos kepsnį, o virtinukai ar blyneliai kainuojantys 2.30 ar 2.50 euro. Sriubos kaina – 80 ar 90 centų. Jos į lėkštę, pasak vienos mokytojos, įpilamas geras samtis.
Nemokamą maitinimą gaunantieji gali rinktis vieną ar kitą iš panašiai kainuojančių patiekalų. Trečiosios klasės mokytoja sakė, kad iš 18 vaikų jos klasėje nemokamai maitinasi 7. Vyresnėse klasėse nemokamą maitinimą gaunančių moksleivių yra gerokai daugiau.
„Sakyčiau, maitinimas pagerėjo. Vaikai jau nori eiti į valgyklą ir patys klausinėja, kad eisime valgyti. Tie, kurie nori valgyti, tikrai viską suvalgo“, – sako trečiokų mokytoja. Už savo pinigus valgyti eina tik 1 ar 2 minėtos klasės vaikai. Kiti valgo iš namų atsineštą maistą.
„Be abejo, naminis maistas yra skanesnis. Tėvai į dėžutę įdeda ir pjaustytų vaiko mėgstamų vaisių, kitokio valgio“, – sako pradinukus mokanti pedagogė.
„Aušros“ bendruomenei patiktų „Atžalyne“ gaminamo maisto kaina
Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos moksleivius ir suaugusius maitina UAB „Maisto slėnis“.
Pasak mokyklos direktorės pavaduotojos Vaidutės Slavinskienės, dėl maisto kokybės nusiskundimų nėra.
„Trūkumas šiuo klausimu tik vienintelis – maisto kaina“, – sako V. Slavinskienė. Už gerą mėsos kepsnį reikia mokėti daugiau nei 3 eurus. Pigiau kainuoja kugelis (2.30 Eur), blyneliai ir kiti panašūs patiekalai. Sriubos kaina apie 50 centų.
Pasak direktoriaus pavaduotojos, vaikai daržovių gali įsidėti patys, leidžiama jas rinktis pagal skonį, kaip ir garnyrus. Virėjos – vietinės, skaniai gaminančios.
„Aušros“ mokyklos moksleivių tėvai mokyklos maisto kainas lygina su „Atžalyno“ mokykla, kurioje valgį verda pati mokykla, o savivaldybė kompensuoja išlaidas jo gamybai.
Pasak direktoriaus pavaduotojos V. Slavinskienės, tėvų komitetas mąsto kreiptis į savivaldybę dėl galimybės maitinimą organizuoti panašiai kaip „Atžalyne“.