Mokytojų senjorų klubo nariai ir jų bičiuliai lankėsi Vabalninko mieste ir domėjosi reikšmingiausiomis jo lankytinomis vietomis.
Kolegas pedagogus pasitiko ir visą laiką globojo mokytoja Irena Nevierienė bei tautodailininkė Zita Kumpelienė. Jų lydimi ekskursantai aplankė drožėjo, tautodailininko Vido Jatulevičiaus dirbinių galeriją, klausėsi autoriaus, kūno kultūros mokytojo pasakojimo apie kelią į drožybą ir kūrinių siužetų ištakas. Sudomino savita ir įdomi autoriaus išmonė, patrauklus ir tolygus kūrybinis kelias.
Gidėms knietėjo pakviesti keliauninkus į ūksmingą, ramų miesto parką, vaikštant pasigėrėti augalija, pasigrožėti Vido ir kitų tautodailininkų sukurtomis medinėmis skulptūromis.
Keliaujant vieniems kilo prisiminimų apie Vabalninką, kiti džiaugėsi susitikę po ilgesnio nesimatymo etapo.
Kai kas jau buvo lankęsis, kai kas girdėjęs apie miesto muziejuje įrengtą naują ekspoziciją. Muziejininkė Vida Skujienė pavedžiojo po turtingas krašto etnografinių eksponatų muziejaus sales, papasakojo apie kraštui nusipelniusius žymiausius žmones. Ekskursijos dalyviai vieni iš pirmųjų aplankė šviežiai eksponuojamą Rimos Jakutienės sukurtų lėlių parodą. Visus iki širdies gelmių sukrėtė muziejaus rūsyje įrengta ekspozicija, šiuolaikinėmis techninėmis priemonėmis perteikianti šiurpų krašto karo ir pokario etapą.
Vabalninko bendruomenės namuose po amatų sales vedžiojo amatų meistrė Zita Kumpelienė. Atvykėliai susidomėję apžiūrėjo R. Bieliakienės margučius, V. Vareikos unikalius šaukštus ir kitų autorių dirbinių parodas, klausėsi ir klausinėjo meistrės apie tautinio paveldo produkto veltinių gamybą, apie šiaudų sodus, įsiamžino prie jos kurto didžiulio iki lubų sodo.
Pakeliui į kultūros namus buvo stabtelėta miesto aikštėje prie R. J. Belevičiaus sukurtos skulptūros ,,Svajonė“. Apie šį miestelio šerdies pasididžiavimą ir jo atsiradimo istoriją muziejuje pasakojo V. Skujienė. Gražus pavyzdys, kad kitur gyvenanti kraštietė tapo šio meno kūrinio fundatore.
Kultūros namuose ekskursijos dalyviai bendravo su vietos saviveiklininkais. Ilgamečiam kultūros darbuotojui, režisieriui Aloyzui Januliui uždavus toną ir ansamblio ,,Saulala“ vadovui Petrui Matuliui akomponuojant armonika scenoje įvyko spektaklis ,,Tamošiaus piršlybos“ (pagal K. Binkį). Skambėjo liaudies dainos, joms pritarė žiūrovai, vikriai sukosi atlikėjai, kiekvienas charakteris tipiškas ir išraiškingas, iškalbingi scenografiniai elementai. Eiliuotą poeto tekstą artistiškai ir įtaigiai perteikė A. Janulis. Kai kurias scenas palydėjo aplodismentai, humoristinės scenelės kėlė šypseną ir juoką. Margas dienos kaleidoskopas: šiurpių scenų muziejuje sukeltą liūdesį ir graudulį pakeitė geros emocijos, giedruma.
Šviesią nuotaikos gaidą pratęsė apsilankymas Ritos Stačkūnienės išpuoselėtoje sodyboje, kurioje rūpestingoji šeimininkė keliauninkus pavaišino sultiniu, kibinais, kvapnia kava, kepiniais… Ramybe padvelkė ir šios šeimininkės, ir greta gyvenančios jos sesers Irenos Nevierienės auginamos gėlės, pavyzdinga tvarka, meniška aplinka. Ją paįvairino pačios Ritos sukurtų grafikos darbų parodėlė, jos sesers Irenos pagamintų meninių atvirukų ekspozicija. Labai nustebino Irenos vaikaitės šeštokės Adelės keramikos darbai. Labai saviti, išradingi, sakytum, subrendusios meninės asmenybės nulipdyti ir glazūruoti. Trys autorės po vienu stogu!
Mokytojų senjorų klubo vadovės apibendrino Biržų trečiojo amžiaus universitetui priklausančio klubo veiklą, padėkojo studentams už aktyvumą, pateikė pasiūlymų ateičiai ir paskelbė, kad mokslo metai baigiami su šia ekskursija. Pamatyta daug. Energijos suteikęs ištrūkimas iš namų sudarė galimybę pamatyti kai ką naujo arba pakartoti paliktus laike žingsnius…