Rugpjūčio 6 dieną Biržuose įvyko Lietuvos bėgimo taurės etapas, kuris ne tik mūsų mieste, bet ir visoje Lietuvoje atpažįstamas „Biržų kilometrų“ vardu.
Aštuntąjį kartą surengtame „Biržų kilometrų“ bėgime šiemet pagrindinėje grupėje startavo 500 dalyvių, dar per 200 bėgikų ruošėsi vaikų bėgimui. Anot organizatorių, pagrindinėje bėgikų grupėje dalyvių būtų buvę ir daugiau, bet likus porai dienų iki renginio buvo sustabdyta registracija. Tas buvo padaryta sąmoningai, norint žinoti tikslų bėgikų skaičių, jiems paruošti bėgimo numerius, medalius.
Šiemet bėgimas pirmą kartą vyko ne miesto centre ir jo gatvėmis, o Biržų kūno kultūros ir sporto centro stadione bei Astravo parke. Tokie pasikeitimai buvo įvertinti pozityviai. Ne pirmą sykį dalyvavusiems bėgikams buvo įdomu bėgti nauja trasa, kuri driekėsi per Jaunimo parką, pėsčiųjų tiltą, Astravo parką. Nerimo kažkiek kėlė galimas sudėtingas prasilenkimas ant tilto, bet problemų dėl to nekilo.
Bėgimo dalyviams taip pat buvo patogiau atvykti į stadioną, jame įsikurti, nes erdvės tikrai netrūko. Viskas buvo išdėstyta patogiai, stadionas tikrai atrodė paruoštas taip, tarsi vyktų profesionalios varžybos. Be to, stadione buvo daugiau vietos ir žiūrovams, o jau renginio pabaigoje užklupus lietui jie galėjo sugužėti ir susėsti ant kėdžių, esančių po stogu. Galbūt vienintelis pasikeitusios bėgimo vietos trūkumas – sumažėjęs žiūrovų skaičius. Bėgimui vykstant miesto centre, jį stebėti galėjo atsitiktiniai praeiviai, kurie dažniausiai traukia į miesto šventės mugę ir kitus renginius. Kita vertus, tai parodė, kad pats bėgimas iš esmės domina tik pačius bėgikus ir jų artimuosius, o ne miestelėnus. Jiems labiau rūpi rūkytos dešros, mugė ir kitos pramogos. Gal susidomėjimas bėgimu būtų didesnis (o gal ir mažesnis), jei jis būtų rengiamas ne miesto šventės piko metu.
Grįžtant prie paties bėgimo, sportininkai pažymėjo, kad labai gerai, jog buvo daugiau vandens stotelių – viena stadione, kita – Astravo parke. Vanduo bėgikams yra ypač svarbus. Prieš tai buvusiuose bėgimuose vanduo būdavo dalinamas tik vienoje vietoje.
Šiemet visų varžybų metu dirbo teisėjai, kurie lydėjo bėgikus dviračiais ir rūpinosi, kad bėgimo trasa būtų laisva.
Galbūt vienintelis neigiamas dalykas – tai greitosios medicinos pagalbos nebuvimas. Vienam finišavusiam varžybų dalyviui prasidėjo ūmus sveikatos pablogėjimas. Nors vietoje budėjo medicinos seselė, tačiau ją šurmulyje rasti buvo sunku. Greitosios medicinos pagalbos automobilio su medikų komanda nebuvo, kas tokio pobūdžio ir masto renginiuose yra būtina. Bėgiką iš stadiono išnešė draugai, o į ligoninę išvežė policijos pareigūnų automobilis. Ligoninėje pagalba buvo suteikta laiku ir buvo išvengta didelės nelaimės.