Sausio viduryje šurmulys dėl į konteinerį išmetamų uždaromos bibliotekos knygų jau nuslopo, tačiau ši jautri tema jaudina ne vieną, ypač skaitantį žmogų. Įprasta, kad kažkada buvusi populiari knyga nurašoma dėl nudėvėjimo ar todėl, kad paseno bei tapo nebeaktualia.
Kiekviena rajono mokykla turi savo biblioteką, kurioje dalies knygų likimas toks pat: nurašymas, konteineris, makulatūra, perdirbimas į popieriaus žaliavą ir kelionė į popieriaus fabriką, kur gimsta nauji spaudiniai.
Dirbančios bibliotekininkės, dailės mokytojo ar šiaip šalia esančio kūrybingo žmogaus valia visos „iškraustymui“ iš mokyklos parengtos knygos gali virsti nepakartojamu akcentu mokyklos, bibliotekos ar fojė erdvėje. Ypač tai svarbu mokyklose, kur nuo pirmos klasės mokiniams aiškinama, kokia svarbi žmogaus gyvenime knyga, ir aktualu ypač dabar, kai mokiniai vis rečiau savo laisvalaikį leidžia su knyga.
Nebetinkamų naudojimui knygų likimą sprendžiame savo mokykloje visiškai kitaip. Dalį knygų su džiaugsmu priėmė Nemunėlio Radviliškio Onos Milienės senelių globos namai, kitas knygas panaudojame labai kūrybiškai: įrengėme skaitymo kampelius pradinukams ir vyresniems mokiniams, papuošėme bibliotekos sienas iškarpomis iš senų knygų apie įžymius žmones arba vietoves, į biblioteką veda koridorius, kurį papuošė instaliacija, pavadinta „Skaitymas pakylėja“, Kalėdų proga mokyklos erdvėje buvo papuošta knygų eglutė, o pasaulinei Tolerancijos dienai tolerancijos miesto namai taip pat buvo pastatyti iš knygų, kurios galėjo „baigti gyvenimą“ konteineryje.
Nemunėlio Radviliškio pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio centro informacija