Skrebiškiečiai drauge su visa Lietuva minėjo Kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo šventę. Tačiau jie nesirinko į kultūros namus ar kitą jaukią erdvę, nesimėgavo koncertu, o nusprendė paklajoti po netoliese nusidriekusią Biržų girią, aplankyti joje esančias Lietuvos laisvės kovas menančias vietas.
Pasak žygio iniciatorės, Skrebiškių visuomenininkės Marytės Undzėnienės, aplankytos pokario partizanų kovų ir žūties vietos, 1863 metų sukilėlių mūšių ir palaidojimo atminties ženklai. M. Undzėnienė labai džiaugėsi, sulaukusi svečių iš Biržų – Nijolės ir Romano Gaudiešių.
„Jie miškininkai, puikiai girią pažįsta, labai mums padėjo. Labai šilti, draugiški žmonės“, – džiaugėsi nauja pažintimi M. Undzėnienė.
Dešimties žmonių grupė nuvyko į prie girios buvusio Kojeliškio kaimo apylinkę, kur per Šv. Kalėdas 1944 metais žuvo 10 partizanų grupė. Aplankytas Anglių kalnas, kur ilsisi 1863 metų sukilėliai, Stepono Giedriko, paskutinio Pilėnų tevūnijos vado, žūties vieta.
„Nijolė ir Romanas padėjo visai komandai nuvykti į Gudiškį, kur 1863 metais vyko sukilėlių kautynės su caro kariuomene, prie atminimo kryžiaus ir sukilėlių kapo. Jų pasakojimas ir istorinės žinios labai papildė mūsų kelionę. Iš čia nuvažiavome prie paminklo 24 žuvusiems partizanams, jis yra 79 girios kvartale, prie išilginės linijos.“ – pasakojo M. Undzėnienė. Visose aplankytose vietose keliauninkai uždegė žvakutes, žuvusiųjų atminimą pagerbė tylos minute. M. Undzėnienė skaitė partizanams skirtus eilėraščius, žygeiviai tarpusavyje dalinosi istorinėmis žiniomis, girdėtais pasakojimais ir atsiminimais.
Anot M. Undzėnienės, džiugu, kad pusė keliautojų grupės buvo jauni žmonės, neabejingi krašto istorinei praeičiai.