Vasario 2-oji kasmet Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje yra ypatinga ir vis kitokia. Šią dieną švenčiama ne tik rašytojo Balio Sruogos gimimo diena, bet kartu pažymimas ir gimnazijos vardadienis.
Šiais metais gimnazijos mokiniai buvo pakviesti į netradicinę pamoką „Apie Balį Sruogą kitaip…“. Jau pamokos pavadinimas leidžia suprasti, kad apie rašytoją pamokoje buvo kalbama kiek kitaip: ne mokytojų lūpomis, o pačių mokinių. Pagrindinis pamokos tikslas – visapusiškai atskleisti Balio Sruogos gyvenimo vingius, kūrybiškai perteikti rašytojo asmenybės individualumą.
Pašnekesiai apie Balį Sruogą prasidėjo per antrąją pamoką. Pirmieji į netradicinę pamoką buvo pakviesti pradinių klasių mokiniai. Netradicinės pamokos metu pradinukai žiūrėjo gimnazijos mokinių kurtą filmuką apie B. Sruogą, vėliau savo žinias pasitikrino viktorinoje, kurią vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Andriliūnaitė. Džiugu, kad 1–4 klasių mokiniai ne tik žinojo, kas buvo Balys Sruogą, bet ir puikiai paaiškino, kas yra poezija, dramaturgas. Išvardino visus Vabalninko mieste esančius objektus, skirtus Baliui Sruogai atminti.
Pradinių klasių mokytoja J. Umbrienė papasakojo, kaip sekėsi mokiniams dalyvauti visą savaitę trukusiame dailyraščio konkurse, kurio metu mokiniai kiek įmanydami stengėsi kuo dailiau perrašyti Balio Sruogos kūrinių fragmentus. Gražiausių darbų autoriams buvo įteikti padėkos raštai.
5–8 klasių mokiniai gimnazijos vardo dienos šventėje dalyvavo per trečiąją pamoką. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Andriliūnaitė pasidalijo savo pasvarstymais apie Baibokų kaimo, Balio Sruogos tėviškės, pavadinimo reikšmę. Susiejo ją su paties autoriaus išskirtine asmenybe. Ir išties mokiniai, pristatydami savo parengtus darbus, tik patvirtino mokytojos pasakytą mintį, kad Balys ne visuomet buvo suprastas, tačiau visada liko ištikimas sau, per gyvenimą ėjo turėdamas savitą, „baibokišką“ dvasią.
5-tos klasės mokinės deklamavo B. Sruogos eilėraščius, 6-tos klasės mokiniai ne tik deklamavo poemos „Giesmė apie Gediminą“ fragmentus, bet ir II-ojo aukšto fojė surengė poemos iliustracijų parodą. Septintokai pristatė detektyvinio pobūdžio filmuką, kuriame aiškinosi, kodėl gimnazija pavadinta Balio Sruogos vardu. Na, o 8-tos klasės mokiniai pristatė originaliai sukurtą žemėlapį, kuriame pavaizdavo rašytojo keliones bei su jomis susijusius svarbiausius gyvenimo etapus.
Į netradicinę pamoką I–IV g klasių mokiniai buvo pakviesti per ketvirtąją pamoką. I g klasės mokiniai parengė pristatymą „Sruogų šeimos likimas“. II g klasės mokiniai pasirūpino renginio vietos papuošimu bei įgarsinimu. Taip pat parengė plakatą, su žymiausiomis Balio Sruogos mintimis apie gyvenimą, kūrybą. Rašytojo asmenybę, remdamiesi kitų žmonių atsiminimais, pristatė III g klasės mokiniai.
Bene labiausiai mokinių bei renginį stebėjusių mokytojų dėmesį prikaustė IV g klasės mokinių atlikta meninė kompozicija, kurios metu mokiniai įtaigiai skaitė Balio Sruogos memuarinio romano „Dievų miškas“ fragmentus. Gimnazistai puikiai perteikė ne tik kūrinio nuotaiką, bet ir taikliai parinktomis romano ištraukomis kiekvienam klausytojui leido suvokti tuometinės Balio Sruogos kasdienybės beviltiškumą ir tragizmą.
Po mokinių darbų pristatymų, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Andriliūnaitė priminė, kad Vabalninko kraštą garsina ne tik Balys Sruoga. Vabalninko kraštas yra garsus čia gimusiomis iškiliomis asmenybėmis. Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas – vienas iš jų. Akcentavo, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2022 metus yra paskelbęs Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais.
Direktoriaus pavaduotoja D. Baltrušaitienė pristatė projekto, skirto Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metų paminėjimui, numatomas veiklas bei renginius. Kvietė mokinius aktyviai įsitraukti į vasario 10 d. prasidėsiantį skaitymo iššūkį.
Renginio metu pabaigoje direktoriaus pavaduotoja D. Baltrušaitienė padėkojo mokiniams, jiems padėjusiems pasiruošti mokytojams. Įteiktos padėkos mokiniams už padarytą pažangą, mokantis įvairių mokomųjų dalykų.
Gintarė Andriliūnaitė, lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja