Biržiečiai politikai išsakė abejones dėl solidaraus „saldainių“ iš vietos biudžeto dalijimo pareigūnams.
Įsikūrimo išmoka ir įsipareigojimas
Biržų rajono savivaldybės taryba pritarė Trūkstamų policijos pareigūnų pritraukimo į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariatą finansavimo programai. Dėl to jau parengta sutartis.
Atvykstančiam tarnauti trūkstamam policijos pareigūnui bus skiriama vienkartinė įsikūrimo išmoka – 6 000 Eur neatskaičius mokesčių. Išmoka bus mokama Savivaldybės biudžeto lėšomis, o mokesčius išskaičiuoti ir sumokėti turės Panevėžio apskrities VPK.
Pasinaudojęs šia skatinimo priemone pareigūnas įsipareigoja eiti pareigas Biržų rajono policijos komisariate ne trumpiau kaip 3 metus nuo tarnybos pradžios ir ne mažesniu kaip vieno etato darbo krūviu. Jeigu dėl tam tikrų pateisinamų aplinkybių paramą gavęs asmuo negali eiti pareigų (pavyzdžiui, nėštumo ir gimdymo atostogos, atostogos vaikui prižiūrėti ir kt.), laikotarpis pratęsiamas.
Remsime VRM sistemą, o ne savus medikus ir mokytojus?
Kaip informuota Tarybos posėdyje, sutartis dėl pareigūnų pritraukimo į savus rajonus jau pasirašiusios visos Panevėžio apskrities savivaldybės, išskyrus Panevėžio miestą.
„Vidaus reikalų ministerija, kuri prašo pinigėlių, yra didžiulė sistema. Tai ar jie patys negali realiai spręsti klausimą, kaip padidinti atlyginimą pareigūnams, o ne užkrauti naštą savivaldybių biudžetams? – abejojo demokratas Dalius Drevinskas. – Žinome, kad lėšų specialistams pritraukti reikia ir Biržų šeimos gydytojų centrui, ir mokytojų – kalbų specialistų reikia. Čia dabar kažkaip iš kito galo daroma“.
„Svarstome klausimą, kuris susijęs su mūsų rajono gyventojais ir jų saugumu. Tai jeigu nepritrauksime pareigūnų į mūsų rajoną, jie rinktųsi darbą kitose nuo Biržų nenutolusiose savivaldybėse“, – atsakė meras Kęstutis Knizikevičius. Jis pateikė pavyzdį, kai biržietis pareigūnas pasirinko tarnybą Rokiškyje dėl to, kad kaimyninė savivaldybė jau turėjo paramos tvarką.
Bijoma lenktynių
„Atgimietis“ Kęstutis Isakas parodė dosnumo ženklą – paklausė, ar nereikėtų, kad tas paramos „saldainis“ iš Biržų savivaldybės biudžeto būtų dar didesnis, negu siūlo kiti.
Meras atsakė, kad daugiau žadėti negalima – yra solidarus susitarimas su kitomis savivaldybėmis. Anot mero, solidarumo nepaisymas vestų prie to, kas vyksta sveikatos apsaugos sistemoje lenktyniaujant atlygiais ir viliojant specialistus. Dėl tokių lenktynių nukenčia biudžetinės įstaigos, negalinčios pasiūlyti medikams tokių didelių algų.
„Tai kaip mes galime finansuoti ne savivaldybės įstaigą? Kai Šeimos gydytojų centras prašė finansuoti, tai mes traktavome, kad tai ne savivaldybės įstaiga“, – priminė „valstietis“ Audrys Šimas.
Meras atsakė, kad policijos komisariatas yra valstybės, o Šeimos gydytojų centras – privati įstaiga.
„Mes kreipėmės į Vyriausybės atstovą ir buvo išreikšta nuomonė, kad privataus sektoriaus mes finansuoti negalime“, – paaiškino meras.
Siūlo kitokį solidarumą
„Tai gal Biržai tokia skylė, į kurią niekas nenori grįžti gyventi? Tai gal ne nuo to pradedam – nuo saldainių dalijimo, o ne nuo pačių Biržų gražinimo, kai dabar pusė gatvių žvyruotos? Tai gal solidariai susitarkite, kad tų saldainių nedalytų ir kiti. Nereikia pinigų taškyti“, – kitokią nuomonę negu frakcijos kolega K. Isakas, išreiškė „atgimietis“ verslininkas Liutauras Variakojis. Jis vienintelis balsavo prieš pareigūnų rėmimą vietos biudžeto lėšomis.