Biržų miesto centrinėje dalyje po žemėmis archeologai aptiko senąjį miestą.
Archeologiniai tyrinėjimai vykdomi Juliaus Janonio aikštėje, kur šiuo metu atliekama jos rekonstrukcija.
Archeologai atliko tris perkasas – viena iš jų šalia kultūros centro, kitos J. Janonio aikštėje. Kasinėjimų metu rasti senieji XVII a. Biržų miestelėnų pastatų pamatai, krosnių fragmentai, koklių ir keramikos šukių bei kitų archeologinių radinių, liudijančių apie biržiečių gyvenimą prieš 400 metų, pastatų išsidėstymą tuometiniame Radvilų miesto centre.
Virš XVII a. sluoksnio archeologai rado vėlesnius – XVIII ir XIX a. kultūrinius sluoksnius su to meto radiniais – pamatų ir grindinio fragmentais, keramikos ir stiklo šukėmis.
„Toje vietoje buvo pirmieji miesto kvartalai. Nuo pilies į tiltą ėjo pagrindinė gatvė. Pagal atidengtus sluoksnius gali matyti, kaip miestas kas 30 – 50 metų buvo sudeginamas per švedų antpuolius ir vėl atstatinėjamas“, – kalbėjo savivaldybės paveldosaugininkas Dalius Mikelionis.
Pašnekovas sakė, kad pagal senus planus ir dokumentus būtų galima net nustatyti, kokioje vietoje ir kieno namai stovėjo.
Statybos rangos darbai Biržų miesto J. Janonio aikštėje bus tęsiami visą vasarą, tad archeologų dar laukia nemažai įdomių radinių, papasakosiančių apie senuosius Biržus ir miestelėnų buitį.