Į rinkodaros „aso“ vaidmenį įsijautęs politinio komiteto „Biržų atgimimas“ kūrėjas Kęstutis Isakas nelinkęs prisiminti komandos patirtų fiasko. Tarybos posėdyje politikas dabartinei valdžiai rėžia pastabas net ir tais klausimais, už kuriuos atsakingas šalia sėdintis bendražygis Vidas Eidukas bei šių vyrų idėjinis bičiulis.
Priminta liūdna vieno sklypo nuomos patirtis
Praėjusiame Biržų savivaldybės tarybos posėdyje balsuota, ar pritarti Panevėžio regioninės funkcinės zonos strategijai. Ji skirta bendrai regiono problemai – nepakankamam patrauklumui čia kurti verslą, investuoti, gyventi, dirbti, studijuoti ar keliauti spręsti. Tam regiono savivaldybėms numatytos milijoninės Europos Sąjungos paramos lėšos.
Biržų savivaldybei numatytos lėšos judumo paslaugų plėtrai (elektromobilių įsigijimui), gamtos objektų, dvarų ir sakralinio paveldo pritaikymui lankymui, investicijoms tinkamų sklypų plėtrai ir kt.
Pastaruoju klausimu Biržuose numatyta pramoninės paskirties objektams Pavasario, Devynbalsių ir Laužadiškio gatvėse kurti infrastruktūrą, o sklypus J. Basanavičiaus g. 50C, Tiekimo g. 1A ir Tiekimo g. 5 pritaikyti investicijoms.
– Ar nebijote to paties scenarijaus, kuris dabar vyksta su Plento g. 2C sklypu? Ar nebus suformuoti investiciniai sklypai, o norinčiųjų juos nuomotis neatsiras? – klausė darbietė Simona Bindariūtė.
Vėl moko, kaip ieškoti investuotojo
– Kas trukdė išnuomoti sklypą Plento g. 2C? Ar jūs nereklamavote, nekomunikavote, nes iš jūsų atsakymo atrodo, kad du sklypus per 2 metus pavyks išnuomoti? O čia su Plento gatvės sklypu kažkaip neišeina. Ar numatyta strategija, ar daromi tyrimai, kokiam verslui sklypas? O nedarykim taip – paruoškim vietą, po to pažiūrėsim, kam pritaikyti, – kalbėjo „atgimietis“ Tarybos narys Kęstutis Isakas.
Politikas kalbėjo apie sklypą, kuris 2021 metų liepą buvo išnuomotas su aktyviu K. Isako komandos bičiuliu ūkininku Romualdu Misevičiumi susijusiai bendrovei UAB „Nordicovo“. Sutartis buvo nutraukta dėl nuomininko kaltės.
Daugelis mena, kaip tuometinė rajono valdžia, kurioje Savivaldybės administracijos direktoriumi dirbo Vidas Eidukas, kūrė sąlygas investitoriui. Minėtas politikas garsėjo (pats ir jo palaikytojai garsiai gyrėsi) vis randamais investuotojais. R. Misevičiaus pavardė ir su jo šeima siejamos bendrovės – vieni iš investuotojų.
Tą priminė ir liūdnai pagarsėjusią investavimo į Plento gatvės sklypą istoriją iš V. Eiduko perėmusi konservatorė, buvusi Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė.
– Vis dėlto reikėtų turėti sąžinės ir drąsos prisiimti atsakomybę dėl to nevykusio investuotojo, kuris Savivaldybei kainavo dvejus metus, – sakė I. Varzienė.
„Valstietis“ Tomas Četvergas priminė buvusios valdžios komandos investuotojų paieškas Kazachstane, kai į kelionę vyko K. Isako vadovaujama delegacija su V. Eiduku ir liberale Astra Korsakiene.
– Palaikysiu šį projektą – visiems buvo pakankamai laiko su juo susipažinti… Buvome ir į Kazachstaną apžvalgos komandą išsiuntę, bet ten investuotojo neradom. Tikėkimės, kad gal Lietuvoje rasime, – sakė T. Četvergas.
Į K. Isako pamokymus reagavo ir „valstiečių“ lyderis Audrys Šimas.
– Vienas kolega čia pasisakė, kad pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokioms sritims (sklypas – red.) rengiamas… Tai Plento gatvėje buvo išsiaiškinta, kokioms sritims… Taip mes dvejus metus ir praradome, tos srities neįsisavinę… – ironizavo A. Šimas.
Taip politikas kalbėjo apie sklypą, kuriame kaip dalininkas žadėjo kurtis ir su R. Misevičiaus šeima susijęs pageidaujamas verslas. Sklypas ir darbo vietų skaičius taikytas būtent ten žadėtam verslui.
R. Misevičiaus vardas siejamas su dar dviem sklypais – 2021 metais laimėtu turgaus sklypo nuomos aukcionu ir Kirkilų amatų centro nuomos konkursu. Jie taip pat buvo apleisti – investuotojas pasitraukė, nepavykus planams įgyvendinti.
Dabar prieš regiono strategiją balsavo K. Isakas ir V. Eidukas. Nepritarė (susilaikė) „ atgimiečiai“ Vytautas Juška, Liutauras Variakojis, Indra Drevinskaitė ir darbietė Alė Pocienė. Strategijai pritarta daugumos balsais.