Praėjusį trečiadienį Biržų rajono seniūnaičiai rinkosi į savo sueigą savivaldybėje. Svarbiausias šio sambūrio svarstytas klausimas – dėl Biržų ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus išsaugojimo.
Sueigą surengė patys seniūnaičiai, pagrindinė šio renginio organizatorė buvo Biržų Laisvės seniūnaitijos seniūnaitė Stasė Karosienė. Anot aktyvios moters, tai pirmas visos savivaldybės seniūnaičių visuotinis susirinkimas per visą seniūnaičių instituto egzistavimą.
S. Karosienės siūlymu, seniūnaičių sueigų pirmininku išrinktas Kilučių seniūnaitis Raimondas Rudžianskas, tokios visuotinos sueigos ateityje bus kviečiamos pagal poreikį, esant tikrai svarbiems visam rajonui klausimams.
Pernai vyko seniūnaičių rinkimai, savivaldybėje išrinkti 54 seniūnaičiai, 30 iš jų išrinkti pirmą kartą. Sueigoje dalyvavo 29 seniūnaičiai. Anot S. Karosienės, žmonės į šią sueigą žiūrėjo atsakingai, dauguma nedalyvavusių seniūnaičių pranešė apie svarias nedalyvavimo priežastis.
Į sueigą buvo pakviesti savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius, mero patarėja Lilija Vaitiekūnienė, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, seniūnai.
Svarbiausias šio sambūrio klausimas, anot pirmininkavusios S. Karosienės, yra kreipimasis į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Seimo sveikatos reikalų komitetą dėl Biržų ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus išsaugojimo.
Rašte išdėstyti reikalavimai ir argumentai, kodėl minėtas skyrius Biržų ligoninėje privalo išlikti. S. Karosienė perskaitė kreipimosi tekstą ir raštas nukeliavo per seniūnaičių rankas parašams. Moteris sakė rašiusi laiškus dėl šio klausimo Seimo nariui Matui Maldeikiui, į susibūrimą kvietusi biržiečių išrinktą seimūną Valdemarą Valkiūną, tačiau šis neatvyko.
Meras K. Knizikevičius trumpai pristatė naująjį savivaldybės biudžetą, kalbėjo, kokių žygių ėmėsi Savivaldybės administracija Biržų ligoninės išsaugojimui.
Kalbėta ir apie svarbiausius savivaldybėje vykstančius infrastruktūrinius projektus, seniūnaičiai gyvai reagavo į kelių remonto ir priežiūros klausimus.
Pagrindinis džiugesnis šio reikalo akcentas buvo žinia apie gautą papildomą finansavimą Vabalninko aplinkkelio kapitaliniam remontui. Tačiau iškelta ir naujai sena problemą – remonto ir priežiūros reikia ne tik vietinės reikšmės keliams, bet ir gyvenviečių asfaltuotoms gatvėms. Anot seniūno Reno Čygo, metas pradėti galvoti apie šių, gal tris dešimtmečius neremontuotų gatvių tvarkymą, nes dangos būklė daugumoje jų tragiška.
Savivaldybės parengties pareigūnė E. Kazlauskaitė pristatė skaidres apie gyventojų civilinę saugą, aiškino, kas ją organizuoja savivaldybėje, koks reikalingas pasiruošimas ekstremalioms situacijoms, kiek yra ir kaip pažymėtos slėptuvės bei priedangos, kalbėjo apie perspėjimo sistemas, ką turi žinoti, turėti ir kaip elgtis gyventojai, atsitikus ekstremaliems įvykiams.
Klausimų seniūnaičiai turėjo ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistams. Žmones domino teritorijų ir bešeimininkių valdų tvarkymo, medžių genėjimo, šiukšlių konteinerių išvežimo ir kiti opūs dalykai, su kuriais seniūnaičiai nuolat susiduria savo seniūnaitijose.