Vasario 2 d. dvejetai byrėjo kaip iš gausybės rago. Jų snygis prasidėjo nuo kalendoriaus lapelio (jame puikavosi data su keturiais dvejetais), primenančio, kad beveik prieš dvejus metus buvo įkurtas „Senjorų arbatėlės“ klubas.
Ir dabar, kaip ir 2019 m. vasario 5 d., senjorus sukvietė Biržų savivaldybės viešosios Jurgio Bielinio bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Venskūnienė. Nebe viena, o su savo padėjėjais klubo tarybos nariais.
Gimtadienio švente, nepabūgę dabartinio laikotarpio visuomeninio gyvenimo saugos apribojimų, susidomėjo per 30 žmonių. Besirenkantieji į gražią Biržų pilies rūmų salę ekrane galėjo stebėti daugybę klubo renginių vaizdų, juose pamatyti save, prisiminti bičiulius, su kuriais keliauta, dainuota, dalintasi patirtimi, klausyta kitų atlikėjų, autorių.
Renginį pradėjo klubo sumanytoja ir įkūrėja Rita Venskūnienė. Ji paminėjo, kad per neilgą laiką klubas įgavo savo „veidą“, išsiaiškino lankytojų poreikius, įgijo nemažą būrį bičiulių ir subrandino aiškią veiklos perspektyvą.
Susirinkusiuosius pasveikino viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė, kuri džiaugėsi aktyviais klubo nariais, jų nuveiktais darbais, organizuotais renginiais bei padėkojo už gražią klubo ir bibliotekos draugystę.
Klubo prezidentas Manfredas Bridžius prisiminė pirmuosius renginius, jų organizavimo epizodus, daug šiltų žodžių skyrė klubo pradininkei Ritai už idėjas, jos talentą suburti žmones, organizuoti kultūrinius renginius.
Klubo kultūros ministrė Eugenija Vosylienė pasakojo, kad Rita Venskūnienė, dirbusi bibliotekininke Likėnų reabilitacijos ligoninėje, garsėjo ten organizuojamais renginiais, į kuriuos suplaukdavo daug žmonių iš viso rajono, pasidžiaugė, kad Rita iš Likėnų buvo pakviesta dirbti į Biržų viešąją biblioteką renginių organizuotoja ir dabar daugiau žmonių turi galimybę pasimėgauti jos organizuojamais meniniais, literatūriniais, muzikiniais renginiais.
Buvo parodytas siužetas iš steigiamojo „Senjorų arbatėlės“ klubo susirinkimo, kuriame dalyvavo per šimtą senjorų ir svečių. Klubo nariai buvo nustebinti ir sužavėti, galėję prisiminti pačią pradžią – pirmąją „arbatėlę“, kurioje koncertavo Biržų kultūros centro senjorų ansamblis „Šaltinis“ (vadovė Lina Januševičienė), apie arbatas ir arbatinukus pasakojo ir patarimus bei dovanėles dalijo „Biržų arbatinės“ darbuotoja Jurga Tamonė.
R. Venskūnienė kalbėdama apie įgyvendintus planus akcentavo, kad klubo veiklos kokybę lemia aktyvas, ir pasiūlė naujų pareigybių: finansų ministro, sveikatos apsaugos ministro ir kanclerio. „Valdininkų“ regalijos buvo įteiktos Janinai Krūminienei, Aldonai Latonienei ir kt.
Šventės dalyviams koncertą padovanojo gerai žinomas rajono duetas Rihardas Mikšys ir Juozas Petronis. Jų dainos, kitų kalbėjusiųjų sveikinimai ir linkėjimai skraidino susirinkusiųjų mintis į prisiminimus, stiprino klube patiriamo dvasinio pasitenkinimo jausmą.
Po renginio pilies salėje klubo nariai panoro dalyvauti Biržų krašto muziejaus „Sėla“ aludarystės edukacinėje programoje „A biržiečė vaišin dainuodamūs“. Dar ir proga pasitaikė neeilinė. Įprastai programoje dalyvauja Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela“ (vadovė Jūratė Garnelienė), „Sėlos“ muziejaus edukacijų skyriaus vedėja Rima Binkienė ir programos svečiai. Šįkart senjorai tapo Audronės Dambrauskienės filmuojamo klipo statistais. Mat Biržų savivaldybė ir Suomijos ambasada dalyvauja bendrame tarptautiniame projekte „Dainuojamojo paveldo kelias“, kuris apima Suomiją, Estiją, Latviją ir Lietuvą. Šiuo metu plečiama internetinė bendruomenės ir kultūros svetainė „Singing route“ ir jai, jos kūrėjų prašymu, bus pristatyta ši filmuota medžiaga. „Siaudela“ atliko Biržų krašto, Aukštaitijos regiono liaudies dainas, giedojo sutartines, pūtė ragus ir skudučius, Rima pasakojo apie Lietuvos senoviniame kaime daromo alaus etapus ir, žinoma, apie aludarį Jokimą Žaldoką bei dramaturgą Borisą Dauguvietį. Programos dalyviams buvo išdalintos skrajutės, kuriose išspausdintos natos bei dainos žodžiai ir netrukus nuskambėjo bendra ansamblio ir programos dalyvių daina „Gėrio alutį“, kurios žodžius ir melodiją 1916 m. užrašė tautosakininkas, poetas Adolfas Sabaliauskas (Žalia Rūta). Be to, senjorai buvo pakviesti kartu su „Siaudelos“ šokėjais pasimokyti „Biržų krakoviaką“ ir labai linksmą, judrų liaudies šokį „Oira“. Visų gomuriai pajuto skaniąją programos dalį: gardaus naminio varškės sūrio, saldrūgštės biržietiškos naminės duonos ir šnekoriaus su balta puta skonį.
Toji diena buvo paženklinta daugybės dvejetų: datos, suėjimo preteksto, dueto pasirodymo… Numerologijos žinovai sako, kad skaičius 2 nuo senovės buvo patikimumo simbolis ir kad „dvejetas mus moko atpažinti priešingumus, toleruoti prieštaravimus, atgauti pusiausvyrą, kitame žmoguje matyti savo atspindį, tapti harmoningesniais“. Ko gero, „Senjorų arbatėlės“ klubas to ir siekia.