Pačeriaukštės kaimo bendruomenės ir visų Biržų rajono kaimo bendruomenių pirmininkė, Biržų rajono savivaldybės tarybos narė Edita Čepokienė – veikli moteris. Pačeriaukštės bendruomenėje paramos lėšomis diegusi masažinių lovų projektą dabar politikė šio verslo ėmėsi ir su šeima.
Analogiško verslo imtis nusprendė ir pati
„Šiaurės rytai“ ne sykį rašė apie Pačeriaukštės kaimo bendruomenės projektą „Mobilus SPA“. Jo esmė – išmaniųjų masažo (termomasažinių) lovų paslaugos.
Tai yra vienas iš Biržų vietos veiklos grupės skelbtų projektų, vykdomų ES ir valstybės paramos lėšomis. Sutartis dėl šio projekto pasirašyta 2021 metų liepą, skirta paramos suma – 46 tūkst. 822 Eur. Paties projekto vertė yra dar didesnė, todėl reikėjo ne tik VVG lėšų, bet ir kitų šaltinių prisidėjimo. Projektui lėšų 4 tūkst. 800 Eur skyrė ir rajono savivaldybė.
Bendruomenė įsigijo 7 termomasažines „Ceragem“ lovas, kurių vienos vertė, kaip skelbiama, yra per 3 tūkst. eurų.
Bendruomenės verslo projektas dar nebaigtas, nes kol kas patalpos mobiliajam SPA tik remontuojamos. Lovos šiuo laikotarpiu yra kaimo kultūros namuose arba nuomojamos. ŠR rašė, kad kaimo bendruomenei nereikia mokėti nei už elektrą, nei už patalpų šildymą bei komunalines paslaugas. Visa tai apmokanti seniūnija ir Biržų kultūros centras.
Neseniai viešai buvo išplatinta informacija apie Šiauliuose atidarytą termomasažinį kabinetą, ieškota darbuotojų. Apie paslaugos naudą pasakojo kabineto įkūrėja Edita Čepokienė.
Nurodyti telefonų numeriai. Vienu iš jų paskambinus atsiliepė pati verslo įkūrėja.
Bus kaimo bendruomenės verslo tarpininkais?
„Tai yra mūsų su vyru šeimos verslas“, – sakė „Šiaurės rytų“ kalbinta savivaldybės tarybos narė E. Čepokienė, su savo vyru sukūrusi įmonę – MB „Spinenergy“.
Pasak Pačeriaukštės kaimo bendruomenės pirmininkės E. Čepokienės, bendruomenės verslo klestėjimui koją pakišęs privatus verslas. Dėl Biržuose atidaryto privataus termomasažų salono politikė yra išsakiusi viešą nuomonę. E. Čepokienė piktinosi konkurencija, kuri esą žlugdanti kaimo bendruomenės verslo projektą.
Dabar politikė supratusi, kad termomasažais ji galinti užsiimti ir pati. Dėl to sukurtas šeimos verslas.
„Buvo tokių, kurie juokėsi iš tokio verslo, kol pamatė jo naudą“, – sakė E. Čepokienė.
Šiauliuose atidarytas kabinetas, anot savininkės, bus pagalba kaimo bendruomenės projektui. Šiauliečiams bus siūloma nuomotis lovas iš Pačeriaukštės bendruomenės. Lovas atvežtų pati kaimo bendruomenei vadovaujanti verslininkė E. Čepokienė.
Tiesa, kaimo bendruomenė padėjo ir politikės šeimos verslui. Kaip patvirtino pati E. Čepokienė, 4 kaimo bendruomenės masažinės lovos visą balandį buvo Šiauliuose, šeimos salone.
„Mes buvome lovas išsinuomoję, į bendruomenės sąskaitą pervedėme 800 eurų“, – sakė E. Čepokienė. Dabar šeima lovas nusipirkusi pati.
„Turime kažkokiu būdu padėti gelbėti ir kaimo bendruomenės projektą“, – sako Pačeriaukštės kaimo bendruomenės vadovė. Tą daryti privertusi konkurencija, kuri kone sustabdė visą Pačeriaukštės mobilaus SPA verslą. Neatmetama galimybė šeimos verslą plėsti į kitus miestus.
Situacija, kurios reikėtų vengti
ŠR rašė apie praėjusią savaitę vykusį savivaldybės tarybos posėdį, kuriame iškilo klausimas dėl bendrovės „Biržų vandenys“ direktorės perkamų statybos paslaugų savo namo statybai. Paslaugas ji pirko iš įmonės, kuriai vadovauja. Posėdyje buvo išsakytas savivaldybės administracijos direktorės Irutės Varzienės vertinimas. Jo esmė – nors teisiškai visi dokumentai sutvarkyti, yra kita – etikos pusė. Tad, pasak administracijos vadovės, tokios situacijos, jeigu tik įmanoma, geriau vengti.
Situaciją, kai valstybės ir savivaldybės paramą gavusios Pačeriaukštės kaimo bendruomenės pirmininkė naudojasi šios bendrovės paslauga bei turtu šeimos verslui vystyti, ŠR prašė pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Žanetą Eriksonienę.
„Kaip jau neseniai sakyta tarybos posėdyje aptariant panašią situaciją, to reikėtų vengti“, – sakė savivaldybės kontrolierė.