Vos tik šiek tiek atšyla orai, entuziastai ima siurbti atbundančios gamtos syvus. Tas procesas vadinamas sulos leidimu. Pirmiausia atakuojami klevai, po to ateina eilė beržams.
Bet ir čia yra taisyklės, sulą leisti reikia tinkamai.
Astravo parke aplinkosaugininkai nustatė vietinį pilietį, kuris parko teritorijoje sulą varvino prasigręžęs net 10 beržų. Dabar minėtam žmogui teks susimokėti baudą. Teisės aktai sako, kad laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų.
Anot Biržų aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Elonos Pipiraitės, atrodė, jog panašūs dalykai jau išgyvendinti. Anksčiau sulos mėgėjai mėgo siausti Jaunimo parke, kitose vietose, tačiau pastaraisiais metais tokiu pažeidimų nebuvo fiksuojama.
Todėl, anot E. Pipiraitės, verta prisiminti pagrindines sulos leidimo taisykles. Jei tekinate sulą savo privačioje valdoje – žemėje ar miške, toliau galite neskaityti. Tačiau jei ketinate tai daryti kaimyno plotuose ar kur kitur, turite gauti miško ar želdyno savininko (valdytojo) sutikimą. Tai esminis reikalavimas. Šio atveju Astravo parko valdytojas yra Savivaldybė, tačiau vargu ar parke sulą varvinęs žmogus Savivaldybėje klausė leidimo.
Norint leisti sulą valstybiniuose miškuose, reikia pasiklausti girininko, kokiame miško plote tai galima daryti. Medžiai turi būti ne plonesni kaip 20 cm skersmens, skylė gręžiama ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus.
Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, jų gylis medienoje – 3 cm. Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos mediniu kamščiu.
Jei jums šios taisyklės yra pernelyg sudėtingos, tačiau kamuoja troškulys, pabandykite žodį „sula“ perskaityti iš kito galo. Šis gėrimas yra paprasčiau prieinamas ir aplinkosaugininkai už tai nebaudžia.