Lapkričio 23-ąją, Lietuvos kariuomenės dieną, tradiciškai prisiekė Biržų šauliai ir pasižadėjo jaunieji šauliai. Tačiau šiais metais priesaikos ceremonija vyko ne prie paminklo Žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę, o prie neseniai grįžusios Radvilų patrankos Biržų pilies arsenale.
Šiais metais prisiekė trys šauliai, pasižadėjo – 23 jaunieji šauliukai. Smagu, kad tarp davusiųjų priesaiką ir pasižadėjimą – tėtis ir sūnus: Andrius ir Mantas Motiejūnai. Juos sveikino ir palaikė mama Edita ir dukra Julija. Tėtis Andrius sakė, jog stoti į šaulius paskatino įvykiai Ukrainoje ir šeima.
Biržų savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė sveikindama karius sakė, jog ant tokių žmonių, kurie davė priesaiką tėvynei, laikosi laisvė, pasaulis ir patys gražiausi dalykai. Svarbiausia, pasak I. Varzienės, tikėti ir pasitikėti savo valstybe. Direktorė su pasididžiavimu kalbėjo apie Papilio seniūną, valstybės tarnautoją Reną Čygą, kuris prieš tai buvo karys savanoris, o dabar tapo šauliu. „Man labai svarbu, kad valstybės tarnautojas kartu yra ir valstybės gynėjas“, – kalbėjo I. Varzienė. Šaulius sveikino ir rajono meras Vytas Jareckas, kuris įteikė Biržų šaulių vadui Vidučiui Šeškui Lietuvos valstybės vėliavą.
Šaulius palaimino Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Jonas Morkvėnas ir evangelikų reformatų bažnyčios kunigas Rimas Mikalauskas.
Šaulių vardu priesaiką skaitė ir vėliavą bučiavo Andrius Motiejūnas, jaunųjų šaulių pasižadėjimo tekstą skaitė ir vėliavą bučiavo Gerda Marija Butkutė.
Šaulių priesaikos ceremonijoje dalyvavo ir Seimo narys, Lietuvos karo istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Valdas Rakutis, atvykęs į Biržų krašto muziejų pristatyti savo knygos ir padiskutuoti su istorijos mokslų daktaru Deimantu Karveliu apie du iškilius Radvilų giminės karo vadus – etmonus Kristupą Radvilą Perkūną ir Jonušą Radvilą. Jį šauliams pristatė KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509 pėstininkų kuopos vadas, kapitonas Modestas Lapienis, buvęs profesoriaus Valdo Rakučio studentas, kuriam profesorius Lietuvos karo akademijoje dėstė karo meno istoriją. M. Lapienis prisiminė, jog V. Rakutis buvo puikus dėstytojas, į paskaitas ateidavęs be menkiausio užrašo, o studentai jo klausydavosi „išplėtę ausis“.
V. Rakutis sakė, jog praėjusį šeštadienį Liuksemburge buvo įsteigtas šaulių būrys. Pirmadienį su Giedraičių gimnazijos mokiniais jam teko eiti į 15 kilometrų žygį savanorių keliais.
Trečiadienio rytą jam teko dalyvauti Nacionalinės gynybos ir saugumo komiteto posėdyje, kur buvo svarstomos šalies gynybos problemos, po to – Lietuvos kariuomenės parade ir tiesiai iš ten atvykti į Biržų tvirtovę pagerbti šaulių rikiuotės. Pasak V. Rakučio, iš visų minėtų renginių, ko gero, susitikimas Biržų pilyje yra pats įstabiausias todėl, kad šalia yra neįtikėtini daiktai: XVII a. mortyra, kurio joks grobikas nesugebėjo išvežti, ir Radvilų patranka. „Stovėdami šalia Lietuvos kariuomenės, jūs perimate mūsų protėvių šlovę ir garbę bei pareigą ginti tėvynę. Prisiminkite, kad mūsų protėviai šimtmečius gynė mūsų kraštą nuo labai agresyvių priešų. Jeigu jums pasiseks išvengti karo, jūs išugdysite savo vaikus lietuviškoj, biržietiškoj tvirtovės dvasioj“, – šaulius sveikino V. Rakutis.