Artėjant dienai, kai automobiliuose privalu turėti naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėlę, sunerimę vairuotojai atakuoja vaistines ir piktinasi jose neradę būtinos prekės.
Nuo liepos 1-osios visuose automobiliuose ir geležinkelių transporto priemonėse turės būti naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėlės. Deja, jų įsigyti ankstėliau neprisiruošę vairuotojai kone ištikti šoko.
Daugeliui sunku patikėti, kad tokios aktualios prekės nėra ne tik vaistinėse, bet ir prekybos centruose. Pasak kai kurių ŠR pašnekovų, vaistinėlių esą sunku rasti ir internetinėse parduotuvėse. Itin jautriai į problemą reaguoja senyvo amžiaus ar negalią turintys žmonės.
„Kaip gali būti, kad vaistinėse negalima gauti pirmosios pagalbos reikmenų?“ – stebėjosi Biržų rajone gyvenantis judėjimo negalią turintis vairuotojas.
Jis piktinosi, kad įvedama nauja tvarka, kuriai deramai valstybė nepasiruošė, – dėl vaistinėlių trūkumo vairuotojai prieš savo valią taps pažeidėjais.
Vaistinėles nusipirkti spėjo ne visi
ŠR kalbinti vaistinių Biržuose darbuotojai sakė, kad vaistinėlių nėra ir nežinia, kada jų bus. Išaugus paklausai buvo „iššluotos“ ir netgi nepigiai kainuojantys vaistinėlių rinkiniai.
Viena vaistininkė sakė rinkinį įsigijusi jau prieš Kalėdas, kai tik buvo pradėta kalbėti apie būsimus reikalavimų vaistinėlėms pakeitimus.
„O aš ir pati nespėjau nusipirkti. Kai grįžau po atostogų į darbą, vaistinėlių neberadau. Išpirko. Ką gi, teks mokėti baudą“, – kalbėjo kitoje vaistinėje dirbanti farmacininkė.
Prekybos centre „Norfa“ įsikūrusioje to paties pavadinimo vaistinėje ketvirtadienio rytą vis atskubėdavo klientų, užduodančių tą patį klausimą: „Ar jūs irgi automobiliams vaistinėlių neturite?“
Ir atsakymas visiems buvo vienodas, kad tokios prekės šiuo metu nėra.
Galima priemonių įsigyti ir atskirai
Ne vienas vairuotojas naudojasi galimybe senąją vaistinėlę papildyti naujomis privalomomis priemonėmis. Visų priemonių vaistinėje galima įsigyti ir atskirai, tačiau tuo atveju svarbu pačiam pasitikrinti turinį, kad ko nors nepraleistum.
Pasak vaistininkų, klientai dažnai nustemba, kad vaistinėlės turi galiojimo laiką. Jį galima rasti arba ant vaistinėlės, arba ant priemonių. Dauguma vaistinėlių galioja trejus metus. Vaistinėlę rekomenduojama pasitikrinti kasmet arba bent ne rečiau nei kas antrus metus, papildyti, jeigu jau panaudotos tam tikros priemonės.
Svarbu žinoti, kad vaistinėlėje turėtų būti du turniketai – visų pirma, tam, kad galėtume sustabdyti daugiau nei vienos galūnės kraujavimą. Taip pat dėl to, kad nukentėjusiųjų gali būti daugiau, bei tuo atveju, jeigu jau būsite panaudoję turniketą arba jį panaudosite netinkamai, prireiks antro. Pasak vaistininkės, tai yra nepigi, tačiau būtina prekė.
Pareigūnai elgsis supratingai
Vaistinėlių pirkti negavę ir pasenusių atnaujinti nebegalintys žmonės išgyvena dėl gresiančių baudų.
Biržų policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris vaistinėlių trūkumo problemą žino.
Pasak komisariato vadovo, bent jau tuo laikotarpiu, kol opi vaistinėlių įsigijimo problema, policijos pareigūnai stengsis apsiriboti tik vairuotojų perspėjimu.