„Upė patvinusi kaip po ledonešio“, – taip praėjusį penktadienį kalbėjo Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Tabokinės vandens matavimo stotyje vandens lygis balandžio 26-osios ryte užfiksuotas 184,2 centimetro. Tokio aukštumo vandens lygis šiais metais Nemunėlyje dar nebuvo užfiksuotas. Didžiausias iki tol balandžio 8 dieną siekė 160 centimetrų.
Balandžio 25 dieną vandens lygis Nemunėlyje siekė 120 centimetrų. Taigi, per pusę paros jis pakilo daugiau nei pusę metro.
„Nieko nuostabaus, kai šitiek kritulių iškrito. Ir jokio skirtumo, kur lyja – vanduo atbėga vienodai ir iš Biržų girios, ir iš Latvijos“, – svarstė seniūnas G. Kubilius.
Penktadienį jis skubėjo apžiūrėti seniūnijos valdas. Buvo matyti, kad Nemunėlis ir Apaščia buvo išėję iš savo vagos. Vanduo ties Velniapilio ola ir santaka siekė netgi medinius laiptelius.
„Gyvenvietės ir laukai skęsta. Per didžiulis vandens kiekis, kad operatyviai susigertų“,- kalbėjo Biržų rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas melioracijai Rimantas Šikšnys.
Jis sulaukė daugybės skambučių iš ūkininkų ir kaimo vietovių. Pasak R. Šikšnio, ypač didelės problemos Smilgių gyvenvietėje, kur melioracijos projektas vykdytas 1961 metais. Jis nepritaikytas gyvenvietės nusausinimui, yra mechaninių pažeidimų.
Tiesa, ne visus bėdojančius specialistas gali paguosti.
„Šiais metais yra patvirtintas sąrašas dėl avarinių gedimų taisymo. Jo laikomasi. Tikrai ne visų poreikiai šiais metais bus patenkinti“, – kalbėjo savivaldybės specialistas.
Biržų rajone balandžio mėnesį kritulių iškrito 80,6 milimetro. Kritulių norma – 37 milimetrai.
Pasak hidrometeorologijos tarnybos Biržų punkto stebėtojo Broniaus Medinio, vien šį mėnesį kritulių iškrito kaip per du mėnesius.