Portalas „Delfi“ ir žurnalas „Reitingai“ pristato tyrimą, kuriame įvardytos tvariausios šalies įmonės. Kiekvienoje savivaldybėje yra išskirta po kelias tokias įmones.
Vertintos pagal 6 pagrindinius kriterijus
Siekiant išsiaiškinti tvariausias Lietuvos įmones buvo apklausta daugiau nei 380 asmenybių – tai yra savivaldos atstovai, verslo atstovai, Pramonės ir amatų rūmų atstovai, aplinkosaugininkai arba ekologai bei žiniasklaidos atstovai.
Papildomai buvo kalbinti ir apklausti Aplinkos ministerijos vadovai, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovai ir dalis narių, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovybė, šalies universitetų atstovai.
Tyrimas buvo atliktas rugsėjo 1 – spalio 15 dienomis.
Sąraše atsidūrė tos įmonės, kurios atitinka daugumą šių kriterijų: aukšta įmonės kultūra, darbuotojų gerovė, lygios galimybės bei žmogaus teisių laikymasis, darnus santykis su visuomene bei vietine bendruomene, svarus indėlis į aplinkosaugą, žaliasis kursas, sumokami mokesčiai, investicijos, sukurtos darbo vietos ir skaidrumas.
Biržų rajone veikiančios tvariausios įmonės
Pagal tyrėjų nustatytus vertinimo kriterijus smulkūs verslai, kur dirba mažiau nei 20 žmonių, į šį tvarumo matavimo procesą įtraukti nebuvo.
Tyrėjai iš didesnių Biržų rajono įmonių pagal tvarumo kriterijus išskyrė penkias.
UAB „Biržų duona“, užsiimanti duonos ir konditerijos gaminių gamyba. Joje yra 389 darbuotojai, vidutinis atlyginimas – 1176.
UAB „Tyla“, kurios veiklos pobūdis – mediena ir jos gaminiai. Čia dirba 219 darbuotojų, vidutinis atlyginimas – 1180 eur.
UAB Nitator-Slt, užsiimanti metalo apdirbimu. Įmonėje dirba 34 darbuotojai, vidutinis atlyginimas – 1028 eur.
UAB „Agaras“, kurios veikla- mėsos gaminių gamyba. Joje yra 177 darbuotojai, vidutinis atlyginimas – 1111 eur.