Prieš kelerius metus smiginio sportas Biržuose daugiausiai asocijuodavosi su turnyru, vykstančiu viename iš miesto alaus barų. Tačiau iš tiesų pasaulyje ir Lietuvoje populiarėjančiu sportu mūsų mieste rimčiau užsiima jau ne vienas biržietis. Net keletas jų priklauso sostinės smiginio klubui ir netgi ruošiasi dalyvauti rimtose varžybose.
Smiginio sporto klubo „Vilniaus legionas“ nariais šiuo metu yra Vladimiras Strelcovas, Saulius Pipynė, Darius Mitras ir Aurimas Kirčys. Drauge su jais pasitreniruoti ir pažaisti susirenka ir kiti smiginio sporto entuziastai. Dažniau žaidžiančių biržiečių šiuo metu yra apie dešimt.
Didžiausią patirtį smiginio sporte tarp biržiečių turi Valdimiras Strelcovas ir Saulius Pipynė. Šie du žaidėjai jau šį savaitgalį bandys patekti į „Lietuvos MASTERS 2022“ smiginio turnyrą.
Pasak Sauliaus Pipynės, šansų patekti į varžybas yra nedaug, bet pamėginti niekas netrukdo.
„Užsiregistravome į varžybų kvalifikaciją. Ar būsime pakviesti dalyvauti kvalifikacijoje, nežinome. Šansų nedaug, bet pamėginti juk galima. Geriausiai kvalifikacijoje pasirodę žaidėjai galės dalyvauti pagrindiniame turnyre. Visgi daugiau dėmesio šiuo metu skiriame vasario pradžioje vyksiančiame „Trajektorijos taurės“ turnyre. Jis bus didelis ir vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje“, – sakė S. Pipynė.
Smiginiu užkrėtė tėvas
Savotišku smiginio pradininku Biržuose būtų galima laikyti neseniai Anapilin iškeliavusį Dainių Pipynę, kuris šiuo sportu sudomino ir sūnų Saulių.
„Gal prieš septynerius metus tėvukas malkinėje pasikabino taikinį ir taip šiuo žaidimu sudomino ir mane. Kuomet užeidavau į svečius eidavome persimesti. Vladimiras irgi buvo vienas pirmųjų rimčiau į šį užsiėmimą žiūrėjusių žmonių. Sakyčiau, rimčiausias proveržis įvyko tuomet, kai mama sutiko, kad taikinys būtų perkeltas į kambarį. Tuomet padovanojom tėvukui jau rimtą taikinį su apšvietimu. Jam tai buvo didelis įvykis“, – pasakojo S. Pipynė.
Dabar rimčiau smiginį žaidžiančių bičiulių ratas po truputį plečiasi. Kam sąlygos leidžia, tas po taikinį turi ir darbo vietoje. Daugumai jų tai puikus būdas greitai pailsinti galvą darbo metu, be to, išeina ir savotiška treniruotė.
Reikalauja ir fizinių jėgų
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad smiginis – paprastas žaidimas: mėtai strėlytes į taikinį ir tiek. Tačiau kalbinti smiginio mėgėjai sutartinai teigia, kad nėra taip viskas paprasta.
„Šiaip sumėtyti į taikinį, surinkti 501 tašką ir laimėti gali kiekvienas. Juk gali kartą kitą tiesiog ir pasisekti. Tačiau jei žaidi pagal tarptautines smiginio taisykles, tuomet reikalingas ir stabilumas, taktika, skaičiavimas. Pagal taisykles reikia surinkti nei daugiau, nei mažiau, o tiksliai 501 tašką. Negana to, žaidimą uždarantis metimas būtinai turi būti į dvigubą zoną, o tam jau reikalingas tikslumas. Pavyzdžiui, jei užsidarant reikia pataikyti į dvigubą vienetą, man tai yra kur kas sunkiau nei pataikyti į dvigubą 20-tuką, nes žaidimo metu dažniausiai taikaisi būtent į didesnį skaičių. Reikia treniruotis įvairiems galimiems scenarijams“, – žaidimo niuansus dėstė V. Strelcovas.
Kiti smiginį žaidžiantys mėgėjai taip pat pridūrė, kad pažaidus ilgesnį laiką atsiranda įtampa pečių ir kaklo srityse, suskausta alkūnę. Taigi, norint pasiekti gerą rezultatą nėra viskas taip lengva, kaip gali pasirodyti iš šalies.
Užsiėmimas kiekvienam pagal būdą
Smiginis žavus ir tuo, kad jį galima kuo puikiausiai žaisti ir treniruotis vienam, tam nėra reikalingos ypatingos sąlygos ar įranga.
„Aš kuo puikiausiai jaučiuosi mėtydamas ir vienas. Tačiau kai kuriems kolegoms reikia kolektyvo, jiems vieniems treniruotis neįdomu. Čia jau kiekvienam pagal būdą. Šiais laikais treniruotis ir tobulėti labai padeda ir įvairios programėlės, kurios sumodeliuoja tam tikras situacijas, kurias reikia išpildyti. Galima patarimų klausti ir kitų žaidėjų, asmeniškai yra tekę pabendrauti ir su Lietuvos superžvaigžde Dariumi Labanausku. Tikrai malonus ir paprastas žmogus“, – pasakojo S. Pipynė.
Lietuvoje smiginis sparčiai populiarėja, bendruomenė auga, didėja organizuojamų varžybų skaičius.
Tikėtina, kad netolimoje ateityje visus standartus atitinkančios smiginio varžybos bus surengtos ir Biržuose.
„Surengti varžybas Biržuose man jau siūlė. Truputėlį tuo domėjausi ir šios idėjos su bendraminčiais ateityje tikrai neatsisakome“, – sakė S. Pipynė.