Projektas bendrai finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
Sėkmingai įgyvendintas Sporto rėmimo fondo finansuojamas projektas Nr. NSA-FA-NAC-2023-0023 „Sėdėjimą keičiu į judėjimą!“
Projektas „Sėdėjimą keičiu į judėjimą!“ buvo sėkmingai įgyvendintas, apimant daugybę veiklų, skirtų skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir mažinti sėslaus gyvenimo būdą. Projekto metu:
• Surengtos 5 intervencinės stovyklos, padedančios vaikams suprasti aktyvaus judėjimo svarbą kasdieniame gyvenime. Intervencinės stovyklos buvo skirtos skatinti aktyvų susisiekimą (vaikščiojimą, dviračių, paspirtukų naudojimą) ir mažinti sėslų elgesį. Stovyklų metu vaikai mokėsi apie aktyvaus susisiekimo naudą sveikatai, aplinkai ir savijautai. Užsiėmimai apėmė tiek teorinę dalį (paskaitos ir diskusijos), tiek praktinius mokymus (maršrutų planavimas, aktyvaus susisiekimo treniruotės). Stovyklos padėjo pasiekti projekto tikslą – ugdyti vaikų įgūdžius ir motyvaciją aktyviai judėti kasdien, pakeičiant transporto priemones į judėjimą pėsčiomis ar dviračiais.
• Organizuotas 18 valandų renginių ciklas, ugdantis vaikų motyvaciją keisti fizinio aktyvumo įpročius, skirtas ugdyti vaikų supratimą apie fizinio aktyvumo svarbą ir formuoti pozityvius įpročius. Renginiai apėmė kūrybinius užsiėmimus, žaidimus, motyvacines istorijas ir praktinius patarimus, kaip įtraukti daugiau judėjimo į kasdienę rutiną. Renginių tikslas: didinti vaikų susidomėjimą fiziniu aktyvumu ir motyvuoti juos aktyviai judėti bei mažinti laiką, praleidžiamą sėdint.
• Pravesta net 720 valandų reguliarių fizinio aktyvumo užsiėmimų, skirtų skatinti vaikščiojimą, bėgiojimą, minimą ar judėjimą prie ekrano. Organizuotos šios fizinio aktyvumo veiklos:
– Reguliarios fizinio aktyvumo pratybos vaikams „Sėdėjimą keičiu į vaikščiojimą“. Įvykdyta 180 valandų trukmės vaikščiojimo pratybų programa. Užsiėmimai vyko reguliariai ir apėmė maršrutų planavimą, pėsčiųjų žygius, greitojo ėjimo treniruotes, taip pat teorines žinias apie vaikščiojimo naudą sveikatai. Užsiėmimų tikslas: didinti vaikų fizinį aktyvumą per reguliarius vaikščiojimo užsiėmimus, siekiant suformuoti ilgalaikį įprotį judėti.
– Reguliarios fizinio aktyvumo pratybos vaikams „Sėdėjimą keičiu į bėgiojimą“ 180 valandų trukmės bėgiojimo užsiėmimai apima lengvojo bėgimo, bėgimo technikos ir greičio treniruotes. Vaikai buvo mokomi saugaus bėgiojimo įgūdžių ir skatinami dalyvauti bendruose bėgimo iššūkiuose. Užsiėmimų tikslas: gerinti vaikų fizinį pasirengimą ir formuoti meilę bėgiojimui kaip aktyvaus laisvalaikio formai.
– Reguliarios fizinio aktyvumo pratybos vaikams „Sėdėjimą keičiu į minimą ar riedėjimą“ Organizuota 180 valandų užsiėmimų programa, skirta skatinti judėjimą naudojant riedučius, dviračius, paspirtukus ar kitas judėjimo priemones. Užsiėmimai vyko tiek uždarose, tiek lauko erdvėse, daug dėmesio buvo skiriama saugumo taisyklėms ir tinkamai technikai. Užsiėmimų tikslas: pakeisti vaikų sėslų elgesį į dinamišką judėjimą, stiprinti jų raumenis ir ugdyti koordinaciją.
– Reguliarios fizinio aktyvumo pratybos vaikams „Sėdėjimą prie ekrano keičiu į judėjimą prie ekrano“180 valandų pratybų programa, kurios metu buvo naudojamos interaktyvios technologijos (žaidimų konsolės su judesio sensoriais, virtualios realybės treniruotės) siekiant skatinti aktyvų judėjimą. Vaikai užsiėmimų metu žaidė aktyvius judėjimo žaidimus, dalyvavo šokio, kovos menų ar kitų virtualių treniruočių sesijose. Užsiėmimų tikslas: sumažinti pasyvų laiką prie ekranų, keičiant jį į aktyvias ir interaktyvias judėjimo formas.
Projektas ne tik pasiekė iškeltus tikslus, bet ir prisidėjo prie vaikų fizinės sveikatos gerinimo bei ilgalaikių aktyvumo įpročių formavimo. Sėkmingai įgyvendintas projektas įkvėpė tolimesnes iniciatyvas, siekiant kurti dar daugiau galimybių vaikams aktyviai judėti ir augti sveikais bei laimingais piliečiais.