Dešimt dienų Turkijoje tobulinosi mokytojai, o moksleivių tėvams kilo klausimų, kodėl mokymai organizuojami ne per moksleivių atostogas.
Įspūdžiai iš Antalijos – ir viešojoje erdvėje
Biržiečių mokytojų ir moksleivių dalyvavimas įvairiuose projektuose ir išvykos į užsienio šalis – jokia naujiena. Apie tai viešumoje skelbia ir pačios mokyklos, besidžiaugiančios pedagogų bei auklėtinių įgyta patirtimi, kitų kraštų gyvenimo ir kultūros pažinimu.
Šį kartą redakciją pasiekė moksleivių tėvų mintys apie Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokytojų išvyką. Praėjusią savaitę, kol grupė mokytojų dar buvo Turkijoje, moksleivio tėčiui keista pasirodė išgirsta žinia, kodėl mokykloje vaikams nevyksta viena ar kita pamoka.
„Iš vaiko girdžiu, kad nebuvo vienos ar kitos pamokos, nes mokytojai išvykę į Turkiją. Pasidomiu ir sužinau, kad tai tiesa. Ir, pasirodo, mokytojai mokosi geriausiame Turkijos kurorte – Antalijoje“, – kalbėjo vyriškis.
Nepriimtinu ir netgi nepateisinamu dalyku jis vadino kursus, kurių įspūdžiais ir vaizdais iš Viduržemio jūros pakrančių dalijosi pedagogės. Anot pašnekovo, jeigu jau vaduojančių mokytojų nepakanka, o tokie mokymai būtini, tai gal juose galima dalyvauti ir nuotoliniu būdu.
„Aišku, prie jūros nuotoliniu būdu nepasilepinsi“, – ironizavo moksleivio tėvas.
„Koks čia mokymasis, kai mokytojai tuo metu guli pajūry, gauna komandiruotpinigius, o dėl to vaikams pamokos nevyksta“, – piktinosi žmogus.
Mokymai buvo intensyvūs ir naudingi
Pasak „Aušros“ mokyklos direktorės Saulės Venckūnienės, kartu su penkiomis kolegėmis buvusios Turkijoje, mokymai vykę pagal „Erasmus+“ projektą. Jie buvo skirti skaitmeninio raštingumo kompetencijų didinimui ir davę didžiulės naudos. Užsiėmimai buvę intensyvūs, tačiau laiko skirta ir tarpkultūrinėms kompetencijoms plėtoti bei pailsėti.
Tai, pasak direktorės, po ilgo laiko buvęs pirmas projektas, kurį rašė ir laimėjo „Aušros“ pagrindinė mokykla. Projekto vadovė – anglų kalbos mokytoja Vaida Jasilionienė. Kartu su ja, be mokyklos vadovės, į Antaliją vyko dvi lietuvių kalbos, viena informacinių technologijų ir viena etikos bei kūno kultūros mokytoja.
Šešių biržiečių pedagogių grupė Antalijoje buvo nuo gegužės 2 iki 12 dienos. Pasak mokyklos direktorės, sykiu patobulintos anglų kalbos žinios, nes užsiėmimai vykę anglų kalba.
„Visos kitos mokyklos ne viename projekte dalyvauja, visur važinėja, o štai pirmą kartą, kiek aš vadovauju mokyklai, projektą laimėjusi „Aušra“ sulaukė tokios neigiamos reakcijos. Manyčiau, kad tai yra kai kurių žmonių ribotumo ar netgi pavydo išraiška“, – sako direktorė.
Pastebėjus, kad abejonių sulaukta iš moksleivių tėvų dėl nevaduojamų pamokų, direktorė atsakė, kad kolegų pamokas stengtasi vaduoti. Tai ne visai pavyko, nes susirgo kai kurie mokytojai. Besimokantys mokytojai algą gauna iš mokyklos, o komandiruočių išlaidos dengiamos projektui skirtomis Europos Sąjungos lėšomis.
Per mokslo metus važinėja ir kitos mokyklos
ŠR kalbintas savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius sako, kad pedagogų išvykos mokslo metų laiku – ne naujiena. Rajono mokyklos dalyvauja daugybėje puikių projektų, kurių nauda – neabejotina ir mokytojams, ir vaikams. Išvykusių mokytojų pakeitimas – mokyklų administracijų atsakomybė. Šis procesas, vedėjo nuomone, ne visada gali būti išpildomas šimtu procentų. Nuo nesėkmių ar klaidų nė vienas nesantis apdraustas.
„Atžalyno“ pagrindinė mokykla šiais metais dalyvavo net 4 mokytojams ir moksleiviams skirtuose projektuose. Pagal išgales stengiamasi, kad dėl to nenukentėtų mokymosi procesas, tačiau projektų nauda – neabejotina.
Panašiai kalbėjo ir projektus aktyviai rašančios bei išvykose dalyvaujančios Kaštonų pagrindinės mokyklos vadovas Vytautas Stanulevičius. Šios ugdymo įstaigos 2 moksleiviai ir 4 pedagogai šią savaitę kaip tik buvo išvykę į Daniją.