Išėjus merui atostogų Biržų valdžios viršūnėje liko tik moteriškos giminės atstovės. Visos trys sovietmečio nesugadintos, t.y. tuo laiku nepatyrusios valdžios skonio, tad, reikia tikėtis, dabar bus priimta daug gerų ir Biržams naudingų sprendimų.
Kas pirmiausia krinta į akis šio moteriško valdymo metu? Pirmiausia, kad vicemerė Audronė Garšvaitė, administracijos direktorė Irutė Varzienė bei jos pavaduotoja Astra Korsakienė mėgsta gerą draugiją ir į renginius, pasitarimus ir kitokius valdiškus reikalus susiruošia dalyvauti visos kartu. Nelabai svarbu, kad tai nesutampa su jų kuruojamomis sritimis, kurios tampa kaip ir apleistos ir paliktos savieigai.
Švietimo, sveikatos reformos, pasiruošimas naujai kovido bangai, šildymo sezonui, verslo reikalai dažniausiai paliekami eilinių valdininkų žiniai. O šie stengiasi nepersidirbti ir neparodyti iniciatyvos, kad negautų per nagus.
Susidaro vaizdas, kad visos trys moteriškės visur stengiasi būti kartu, nes įtaria viena kitą galint padaryti kažką negero bendram reikalui.
Susidaro vaizdas, kad visos trys moteriškės visur stengiasi būti kartu, nes įtaria viena kitą galint padaryti kažką negero bendram reikalui, o kartais gal ir bijo likti po vieną didžiuliame savivaldybės pastate (trečiajame aukšte), kad neištiktų kokia bėda.
Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad plika akimi matoma neišardoma konservatorės I. Varzienės ir socdemės A. Garšvaitės draugystė, ne visada yra palaikoma administracijos pavaduotojos A. Korsakienės, kuri, pagal jos darbotvarkę, mėgsta į savaitės darbus įrašyti „lankymasis verslo įmonėje“. Ir nėra čia prie ko prikibti, nes parduotuvė, grožio salonas ar restoranas – visa tai yra tikros verslo įmonės. Jeigu nors mažomis raidelėmis būtų įrašytas verslo įmonės pavadinimas, tada matytųsi, kad pavaduotoja pasiruošusi rūpintis savivaldybės ir verslininkų problemomis. Deja, taip nėra.
Iš visko, kas parašyta, galima daryti išvadą, kad valdančiųjų darbai nėra tikslingai planuojami, vyksta chaotiškai, greitosiomis sprendžiant iškilusius klausimus, dažniausiai paliekant problemų išrišimą valdininkams, kurie nežino, kaip elgtis.
Grįžtant prie vadovų savaitinių darbotvarkių su nuostaba reikia konstatuoti, kad dabar einanti mero pareigas A. Garšvaitė ketvirtadienį ir penktadienį išvis nėra numačiusi jokių darbų ar veiklos. Ir tai dabartinėje sudėtingoje savivaldybės ir visos šalies situacijoje, kai reikia toli į priekį numatyti galimus iššūkius ir jų valdymo būdus. Manau, nėra kitos išeities priversti mūsų moteriškąjį kontingentą rimčiau dirbti, kaip taryboje priimti nutarimą įvesti, sakykim, savaitinę kontrolę, t.y. visiems keturiems savivaldybės vadovams duoti penktadienį po pietų laiko (iš tiesų, tapo įprasta, kad tai jau atsipalaidavimo ir pasiruošimo poilsiui laikotarpis), kad jie trumpai pagal savo darbotvarkes surašytų atliktų darbų ataskaitą.
Konservatorės I. Varzienės ir socdemės A. Garšvaitės draugystė, ne visada yra palaikoma administracijos pavaduotojos A. Korsakienės, kuri, pagal jos darbotvarkę, mėgsta į savaitės darbus įrašyti „lankymasis verslo įmonėje“. Ir nėra čia prie ko prikibti, nes parduotuvė, grožio salonas ar restoranas – visa tai yra tikros verslo įmonės.
Tai nelabai apsunkins vadovų kasdienybę, tačiau tarybos nariai galės matyti, ką ir kaip dirba minėti asmenys. Manau, kad tai būtų gera paskata į savo pareigas žiūrėti rimčiau, o viešumas ir skaidrumas šios valdančiosios koalicijos prioritetas.
Dabar apie eilinius ūkiškus reikalus. Antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) savivaldybės tarybos frakcijos nariai susitiko su autobusų parko direktoriumi. Aptarėme daug aktualių klausimų, kaip pagerinti autobusų parko finansinę ir materialinę padėtį. Susitikimo metu kilo keletas idėjų, kurios svarbios ne tik šiai įmonei, bet ir visos savivaldybės ūkiui.
Kartu siūlysime visus savivaldybės administracijos automobilius perduoti autobusų parkui, kuriam reikia suteikti galimybę plėsti savo techninės priežiūros galimybes bei remonto bazę.
Pirmiausia mūsų frakcija palaiko mokyklinių autobusiukų perdavimą autobusų parkui. Yra įvairių šio klausimo sprendimo būdų, bet viena aišku, kad turėdami gerą automobilių priežiūros ir remonto bazę parko specialistai pagerintų mokyklinių autobusiukų priežiūrą bei atpigintų remonto kaštus. Dėl nuosavybės teisių į šį materialų turtą galima diskutuoti, nes yra įvairių sprendimo būdų. Be minėtų mokyklinių autobusiukų, dar yra didelis savivaldybės administracijai priklausantis automobilių parkas. Jų priežiūra ir remontas kainuoja daug ir šis procesas nėra tinkamai kontroliuojamas, todėl LVŽS frakcija siūlo, kad kitam tarybos posėdžiui būtų paruošta ataskaita apie savivaldybės administracijai priklausančių automobilių naudojimą, jų priežiūrą bei remonto išlaidas. Sparčiai kylant kainoms tai tampa labai aktualu (ledų pavalgyti reikėtų vadovėms eiti pėstute).
Kartu siūlysime visus savivaldybės administracijos automobilius perduoti autobusų parkui, kuriam reikia suteikti galimybę plėsti savo techninės priežiūros galimybes bei remonto bazę. Mokyklinių autobusiukų ir viso savivaldybei priklausančio automobilių parko perdavimas – didelis iššūkis, bet, norint tinkamai pasiruošti nenumaldomai artėjančiam sunkmečiui, yra būtinas.
Tomas Četvergas, Biržų savivaldybės tarybos narys, LVŽS frakcijos pirmininkas