Biržų Vlado Jakubėno vaikų muzikos mokyklos bendruomenė norėtų pervadinti mokyklą, kad ji labiau atsispindėtų čia dėstomas meno programas. Ją planuojama pervadinti į Biržų Vlado Jakubėno vaikų meno mokyklą. Kai kurių vaikų tėvai norėtų, kad mokykloje būtų daugiau meno disciplinų. Bet panašu, kad tam kol kas galimybių nėra.
Vykdo apklausą
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos bendruomenė mokinių tėvams išplatino anketą. Joje pabrėžiama, kad vaikų ugdymo įstaiga savo veiklą skaičiuoja nuo 1956 metų. Dailės programą vykdo nuo 1988 metų – jau 35 metus.
„Tačiau mokyklos pavadinime akcentuojama tik „muzikos“ mokykla, dailės ugdymas tarytum eliminuojamas iš mokyklos gyvenimo. Todėl nuo 2024 m. rugsėjo 1dienos, siekdami įtvirtinti socialinį teisingumą ir lygybę, siekiame pakeisti mokyklos pavadinimą ir pervadinti ją meno mokykla“, – teigia idėjos iniciatoriai.
Visi gyventojai, norintys pareikšti savo nuomonę, gali kreiptis į mokyklą.
Mokyklos direktorė Edita Timukienė sakė, kad idėja pervadinti mokyklą sklandė jau seniai. Juolab kad mokykloje dailės mokinių yra tiek pat, kiek ir muzikos – po 128.
„Dažnai dailininkai dalyvauja įvairiose parodose, konkursuose. Kai prisistato, iš kokios mokyklos, yra buvę klausimų, ką dailininkai veikia muzikos mokykloje“, – kalbėjo E. Timukienė.
Galimybė pakeisti pavadinimą atsirado pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui. Šiuo metu reikia keisti įstaigos nuostatus, juos teks įregistruoti ir mokėti pinigus. Tad sykiu būtų galima be didelių investicijų pakeisti ir pavadinimą. Kompozitoriaus V. Jakubėno vardas liks, nes šis biržietis kūrėjas žinomas bei vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Tikimasi pavadinimą pakeisti ir įstaigos nuostatus įregistruoti iki ateinančių mokslo metų.
Naujų skyrių steigimas nenumatytas
Redakciją jau ne kartą buvo pasiekę vaikus auginančių tėvelių mintys ir pageidavimai. Jie svajoja, kad Biržuose jų atžalos šioje vaikų ugdymo įstaigoje galėtų mokytis dramos ar šokio meno.
Kokia Biržų rajono vadovų pozicija ir ar atsirastų politinė valia tokiems sprendimams?
Už švietimo sritį atsakinga Biržų rajono mero pavaduotoja Astra Korsakienė teigė, kad šiuo metu vaikai šokio meno mokytis gali neformaliojo ugdymo užsiėmimų metu darželiuose ir mokyklose. Biržuose sėkmingai veikia įvairios šokių studijos, vyksta šokių kolektyvų užsiėmimai Biržų kultūros centre.
„Galimybių mokytis šokti yra. Skirtingai nei šokis, dramos ar teatro užsiėmimai ugdymo įstaigose nėra tokie populiarūs“, – teigė vicemerė.
Pasak A. Korsakienės, naujų skyrių steigimas nei Biržų rajono savivaldybės, nei Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos strateginiuose dokumentuose nenumatytas. Dabartiniu metu mokyklos patalpos šių dalykų mokymui nepritaikytos.
„Rimti svarstymai steigti tokius skyrius galėtų prasidėti, jei būtų realus poreikis, užtikrinantis lankančiųjų mokinių skaičių. Tada būtų derinamos finansinės galimybės, kuriamos programos, ieškoma specialistų.
Galimybė ateityje plėsti meninės pakraipos neformalųjį vaikų švietimą būtų“, – teigė A. Korsakienė.
Svajonių mokykla pastatyta Latvijoje
Biržų Vlado Jakubėno vaikų muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė sakė, kad visada būtų smagu plėstis. Bet kad Biržuose būtų galima įgyvendinti dvi papildomas meno mokymo programas, reikėtų didelių patalpų ir specialistų. Jų, deja, Biržuose nėra.
Jei kalbėtume apie aštuonerius metus trunkančias choreografijos studijas, reikėtų trijų šokių salių. Čia turėtų veikti trys struktūros – baleto, klasikinių šokių ir liaudies šokių.
„Tokių salių Biržuose neturime. Praktiškai svajonėse turėtume pastatyti naują pastatą. Tokia svajonių meno mokykla pastatyta Latvijoje, Dobelėje. Ją pastatė vienas mecenatas. Lankėmės šioje mokykloje ir apie tokią Biržuose galėtume tik pasvajoti“, – kalbėjo direktorė.
Pasak įstaigos vadovės, teatro programai reikėtų dviejų scenų – didžiosios ir mažosios. Tam irgi patalpų nėra.
Pašnekovės žiniomis, nuo ateinančių mokslo metų pavadinimą ir įstaigos struktūrą planuoja keisti Panevėžio muzikos mokykla. Jie planuoja patvirtinti teatro programą.
„Panevėžyje yra dramos teatras. Jie sudarys sutartis, turės bazę, sales. Jiems įsteigti dramos programą lengviau“, – kalbėjo E. Timukienė.