Dar vis nenurimus aistroms dėl mūsų ligoninės likimo kažkaip nesinori ramiai laukti, kol kažkas iš viršaus nuspręs mūsų rajono likimą. Suprantama, į sovietmetį nebegrįšime, nes tuo laiku Biržų ligoninę į kitą lygį pakėlęs ir jai vadovavęs Antanas Dauguvietis tikrai nebūtų ramiai sėdėjęs – jis jau rytojaus dieną su „alaus bačka“ būtų sėdėjęs prie ministro durų. O dabar priėjome iki tokio lygio, kai bandoma uždaryti kai kuriuos ligoninės skyrius, o ją pačią ateičiai pasmerkiant ir paverčiant praktiškai slaugos skyriumi.
Bet ar tikrai nei savivaldybės, nei ligoninės vadovai apie tai nežinojo? Juk neoficialiai būdavo kalbama, kad slaugos paslaugos yra „ant bangos“ ir geriausiai kainuoja.
Beje, vienas politikas posėdžio metu taip pat pabrėžė, kad šiuo metu „ant tos pačios bangos“ yra chirurgijos paslaugos. Taip, šios chirurginės paslaugos tikrai yra reikalingos rajonui, nes ne visada greitoji pagalba gali spėti nuvežti iki regioninės ligoninės. Tą patyriau ir pats, kai buvau iš gabaliukų surinktas mūsų puikių gydytojų, kuriems amžinai liksiu skolingas.
Vaikantis pelningų paslaugų sričių nebūdavo ieškoma specialistų vaikų skyriui, kol jame beliko tik viena ilgametė vaikų gydytoja, o vaikus nukreipdavo į kitus miestus stacionariam gydymui.
Per neseniai vykusį posėdį pasigirdo informacija – kam reikalingas tas stacionarus vaikų skyrius, kai per metus jame guli tik 15 vaikų. Bet, ponai, ar ne pačios ligoninės vadovai atvedė iki tokios situacijos? Vaikantis pelningų paslaugų sričių nebūdavo ieškoma specialistų vaikų skyriui, kol jame beliko tik viena ilgametė vaikų gydytoja, o vaikus nukreipdavo į kitus miestus stacionariam gydymui.
Tokiu pat būdu nukreipdavo ir chirurginių paslaugų norinčius pacientus, o po to „verkia“, kad trūksta operacijų. Kaip minėjo vienas garsus kito rajono politikas, ar tikrai nebuvo atsipalaiduota ir ar padaryti „visi namų darbai“, juk net praeitos kadencijos Seimo sveikatos apsaugos ministras viešai leido suprasti, kad reforma bus.
Manau, negali ligoninės vadovai vienareikšmiškai nuspręsti, kokių sveikatos paslaugų mums rajone reikia. Ar galima viską gyvenime matuoti tik pinigais, ypač sveikatos sąskaita? Kaip mes įsivaizduojame rajono ateitį, kai savivaldybė, siekdama pritraukti naujus trūkstamus specialistus (tarp jų ir sveikatos apsaugos) moka nemažas kompensacijas, o kita ranka atgraso jaunus žmones atvykti čia ir naikina vaikų skyrių. Viena paguoda jaunoms šeimoms, kad turime pakankamai gerai sutvarkytų ir veikiančių vaikų darželių. Kas turėjo mažų vaikų, turbūt supranta, ką reiškia, kai susirgusiems mažiukams reikia priežiūros. Jei kuris nors iš tėvų kartu neguli ligoninės skyriuje, tai keletą kartų per dieną juos būtinai turi aplankyti. Juk galimai ne visi darbdaviai yra geranoriški išleidžiant tėvus lankyti vaikų, bet ir ne visos šeimos turi lėšų nuvykti gydytis į didmiesčius.
Dirbu savivaldybės taryboje jau antrą kadenciją, bet kažkaip neprisimenu atvejo, kad biudžetinės ar savivaldybės įstaigos vadovui būtų taikoma nors kokia drausminė nuobauda. Gal ir gerai kai „viskas rajone yra puiku“?
Dirbu savivaldybės taryboje jau antrą kadenciją, bet kažkaip neprisimenu atvejo, kad biudžetinės ar savivaldybės įstaigos vadovui būtų taikoma nors kokia drausminė nuobauda.
Rajono žiniasklaidoje vis išlenda atskiri atvejai apie šios ligoninės nepagarbą pacientams, tarp jų ir vaikams. Tačiau joks rimtesnis tyrimas lyg ir nėra pradedamas ir kažkaip viskas kaip nuo žąsies vanduo nubėga nuo įstaigos vadovo galvos.
Nežinau, gal tas nelemtas karantinas blogai veikia gyventojus ar šios įstaigos darbuotojus, kai nebeliko pakantumo ir pagarbos vienas kitam. Čia yra tik asmeninė mano paties nuomonė, bet dar kartą pabrėžiu – netaupykime sveikatos sąskaita.
Jeigu atsisakysime kokio nors stacionaraus skyriaus, ligoninėje netolimoje ateityje liks tik slauga. Tikrai dar ne vienoje rajono įstaigoje, tarp jų ir šioje paminėtoje, yra, kur galima sutaupyti neatsisakant stacionarių paslaugų.
Dalius Drevinskas, Biržų savivaldybės tarybos Teritorijų vystymo, aplinkos apsaugos, miesto ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas