Bronius Karavaitis (1948–2021) gimė ir užaugo prie pat Biržų – Parovėjoje. Mokslus krimto tos pačios Parovėjos bei Medeikių mokyklose, Vilniuje įgijo statybininko specialybę.
Drožyba susidomėjo išėjęs į pensiją. Iš pradžių tai buvo bandymas sutrumpinti ilgėjančius žiemos vakarus, paskui atsirado ir kūrybinis azartas. Vien šaukštus skaptuoti tapo neįdomu – taip atsirado mentelės, cukrinės, dubenėliai. O kad nebūtų vien buitinių rakandų drožėju, pradėjo eksperimentuoti kurdamas ir papuošalus. Tam puikiausiai tiko ne tik medis, bet ir tokios gamtoje randamos medžiagos, kaip gilių kepurėlės.
Daugelis drožinių, o ypač šaukštai, puošti senoviniais raštais – stilizuotais augalų bei gyvūnų motyvais. Jų unikalumas ir patraukė Biržų krašto tautodailininkų dėmesį.
2018 metais Bronius Karavaitis su savo darbais debiutavo Biržų krašto tautodailininkų rengiamoje darbų parodoje. Kūrėjas dalyvaudavo miesto bei rajono mugėse.
Tomas Karavaitis gimė 1976 m. Biržuose, nuo 2003 m. gyvena Vilniuje. Rankdarbiais užsiima nuo mažumės. Iš smalsumo išbandė daugybę rankdarbių rūšių – siuvinėjimą, mezgimą virbalais, nėrimą vąšeliu ir šakute. Net mokėsi austi juostas. Bet artimiausiais širdžiai – mezgimas virbalais.
Kaip ir daugelis, rankdarbiauti pradėjo nuo „smulkmės“ – servetėlės, žaisliukai, dekoratyviniai pagalvėlių užvalkalai. Pirmą didelį darbą – megztinį – Tomas numezgė būdamas 15–16 metų. Nuo tada ir atsirado noras mezgant pridėti kažką savo, pačiam sugalvoti raštų kombinacijas ar padaryti taip, kad mezginys atrodytų ne kaip rankomis megztas.
Nuo paauglystės iki išvykimo iš Biržų dalyvaudavo krašto tautodailininkų rengiamose parodose, įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą.
Šiuo metu Tomui mezgimas – atsipalaidavimas po darbų.
Broniaus ir Tomo Karavaičių kūrybinių darbų parodos atidarymas vyks Biržų krašto muziejaus „Sėla“ mažojoje parodų salėje 2022 m. sausio 8 d. 13 val. Maloniai kviečiame dalyvauti!
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija